banner2

banner1

banner22

Akar’dan 19 Mayıs mesajı

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’nci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akar; “gençlerimiz kutlu bayramın heyecanını yaşarken sahip oldukları milli şuurla Türk varlığını korumaya ve yaşatmaya devam edecek yegane zenginliğimizdir.” dedi.

GÜNDEM 18.05.2020, 18:01 Editör: Ebru Bulut
Akar’dan 19 Mayıs mesajı
banner48

“KURTULUŞ MÜCADELEMİZİN MİHENK TAŞIDIR”

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’nci yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Akar mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimiz için en önemli dönüm noktalarından birisi olan 19 Mayıs 1919 günü Türk tarihindeki kutlu direnişin başlangıcı, şerefli zaferlerle taçlandırdığımız kurtuluş mücadelemizin mihenk taşıdır. Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin egemenliği ve bağımsızlığı adına çıktığı meşakkatli yolculuğa Samsun’dan başlamış, savunduğu milli mücadele fikrini, kendisi gibi Türk milletinin dirayetine ve ferasetine güvenen dava erleriyle tüm yurt sathına yayarak maruz kalınan haksız muamele ve işgal girişimlerine karşı başarı sağlayacak iradeyi Türk milletinin sinesinde yeşertme onuruna haiz olmuştur.

“GENÇLERİMİZ YEGANE ZENGİNLİĞİMİZDİR”

O dönemde yorgun düşmüş, imkanları kısıtlanmış ve tüm kabiliyetleri derdest edilmiş Türk milletinin sahip olduğu iman tabi ki istiklal ve hürriyet özlemini de perçinleyecek, varlığımızı ve tüm benliğimizi elimizden almak isteyen işgalci güçlere karşı en büyük silahımız olacaktı. Lakin bu silahı kullanacak ruh ancak milli bir anlayışla ortaya konulacak irade ile ete kemiğe bürünebilecek ve bir güç unsuru olarak Türk milletine yeni bir yol açabilecekti. İşte bu yol bizleri hür ve bağımsız olarak kuracağımız Türkiye Cumhuriyeti’ne götürürken dünyadaki tüm mazlum milletlere örnek olan devletimizi, kadim Türk tarihinde açılan yeni bir sayfa olarak dünya sahnesinde de ilan etmiştir. Kazanılan bu büyük başarının ve devamında elde edilen milli hak ve menfaatlerimizin mirasçısı ve gelecek nesillere aktaracak malikleri olan gençlerimiz kutlu bayramın heyecanını yaşarken sahip oldukları milli şuurla Türk varlığını korumaya ve yaşatmaya devam edecek yegane zenginliğimizdir. Bu itibarla 19 Mayıs 1919’un 101’inci yıldönümünü en içten dileklerimle kutlarken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, varlığını Türk varlığına armağan eden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.”

Yorumlar (0)