banner2

banner1

banner22

Ailenin bekleyişi sürüyor

AFAD ve Deniz Polisi ekipleri Sakarya Nehri'nde kaybolan 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest'i bulmak için aramalarını sürdürüyor. Dün gece ara verilen çalışmalar bu sabah yeniden başladı.

GÜNDEM 15.06.2020, 12:32 Editör: Ebru Bulut
Ailenin bekleyişi sürüyor
banner48

SERİNLEMEK İÇİN GİRDİĞİ SUDA AKINTIYA KAPILDI

Dün saat 15;00 sıralarında Adapazarı ilçesi Turnadere Mahallesi mevkii Sakarya Nehrinde meydana gelen olayda mahallede ikamet eden 13 yaşındaki Gökdeniz Serbest, arkadaşlarıyla birlikte nehre gitmişti. 13 yaşındaki Serbest ve arkadaşı serinlemek için girdiği nehirde bir anda boğulma tehlikesi geçirmişti. 13 yaşındaki çocuk bir süre sonra suda gözden kaybolurken, diğer boğulma tehlikesi geçiren çocuk ise kendi imkanlarıyla sudan çıkmıştı. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine jandarma ve AFAD’a bağlı 2 araç, 1 bot ve 5 personel olay yerine sevk edilmişti. Ekiplerce arama çalışmaları sürerken, suda kaybolan çocuğun yakınları ise durumu öğrenerek nehir kenarına giderek sinir krizi geçirmişti.

ARAMA ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLADI

Kocaeli Deniz Polisi’nin de bölgeye gelmesiyle birlikte arama çalışmalarını gün boyunca sürdürdü. AFAD ve Deniz Polisi, dün akşam saatlerinde ara verdikleri arama çalışmasına bu sabah yeniden başladı.

BİR İZE RASTLANMADI

Yapılan aramalarda şuana kadar 13 yaşındaki Gökdeniz’e dair herhangi bir bulguya rastlanmazken yaklaşık 20 kişiden oluşan arama-kurtarma ekibinde polis dalgıçlar su altında, AFAD ekipleri su üstü ve nehir yatağı çevresinde arama çalışması yürütüyor. Çocuğun ailesi ise nehir kenarında Gökdeniz’den gelecek haberi bekliyor.

ARAMALARDA İKİNCİ GÜN

Arama / tarama çalışmaları kıyı şeridinde tarama yapılarak, su üstünde ve su altında arama / tarama ile devam etmektedir. İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş; olay bölgesinde ekiplerden bilgiler alarak, kayıp vatandaşımızın ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ekiplerimiz, emniyet, jandarma ve gönüllülerimiz ile geniş çaplı arama tarama çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah en kısa zamanda kayıp vatandaşımıza ulaşacağız.

Arama tarama çalışmalarına; AFAD 5 personel, 2 araç, 1 bot, Kocaeli Deniz Polisi 4 dalgıç polis, 1 araç, Jandarma 3 personel 1 araç, Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşlarımızdan; İHH 3 gönüllü 1 araç, SAKE  (Sakarya Arama Kurtarma Ekibi) 5 gönüllü, 1 bot, 1 araç, SAKRAD (Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme) 2 gönüllü, AFGD (Afet Gönüllüleri Derneği) 2 gönüllü ve bölgeyi iyi bilen 10 vatandaşımız kayıp vatandaşımızı arama tarama çalışmalarına destek vermektedir.

Yorumlar (0)