banner2

banner1

banner22

Ağır yaralanmıştı

Cumartesi günü arızaya giden SEDAŞ çalışanı, orta gerilim hattında akıma kapıldıktan sonra yere düştü. Mesai dışı çalışan işçinin hastaneden ölüm haberi geldi.

GÜNDEM 12.11.2019, 13:43 Editör: Aysima Kortak
Ağır yaralanmıştı
banner48

Edinilen bilgilere göre olay, Cumartesi günü Adapazarı Çaltıcak Mahallesi'nde meydana geldi. Uzun yıllardır SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş) bünyesinde şebeke operasyon görevlisi olarak çalışan Faik Cin (40), Cumartesi günü izinli olmasına karşın kendisinden yardım isteyen bir arkadaşıyla Çaltıcak Mahallesindeki orta gerilim arızasına müdahale etmeye gitti. Enerji hattında çalışan Faik Cin, bir anda elektrik akımına kapıldı. Faik Cin, metrelerce yüksekten aşağı düşerek ağır yaralandı. 112 Acil Sağlık Ambulansıyla kaldırıldığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) yoğun bakım servisinde gözetim altında tutulan Faik Cin'den dün akşam acı haber geldi. Faik Cin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Erenler Pirahmetler Mahallesi'nden olan talihsiz işçi bugün Erenler Kozluk Mahallesi'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

ÇEŞİTLİ ÖDÜLLER DE ALMIŞTI

Faik Cin, uzun yıllardır çalıştığı SEDAŞ'ta eğitimler verirken çeşitli ödüller de almıştı. Faik Cin, Adapazarı'nda 2014 yılında yangın sebebiyle kaçtıkları balkondan bir çifti kurtarmış hemen ardından balkonun üstüne çatı çökmüştü. Faik Cin ve arkadaşı bu olayın ardından ödüllendirilmişti.

Yorumlar (0)