banner2

banner1

banner22

Adapazarlı ayakkabıcı kızını öldürdü

Uzun yıllar Adapazarı'nda ayakkabıcılık yaptıktan sonra yıllar önce Balıkesir'in Ayvalık ilçesine yerleşen Ali Ç., Handan Ç.'yi , 'tapu' anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma sırasında tabancayla vurarak öldürdü. Teslim olan Ali Ç., gözaltına alındı.

GÜNDEM 05.06.2021, 14:35 Editör: Ebru Bulut
Adapazarlı ayakkabıcı kızını öldürdü
banner48

Olay, 3 Haziran günü ilçeye bağlı Kemalpaşa Mahallesi Fecir Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Ayvalık ilçesi Kemalpaşa Mahallesi Fecir Sokak’ta Handan Çivicik, ailesinden para istedi. Çivicik olumsuz yanıt alınca, elindeki bıçakla annesi Emel (73) ile babası Ali Çivicik'in üzerine yürüdü. Ali Çivicik de silahını çekip Handan Çivicik'e bir el ateş ederek öldürdü, ardından da polisi arayarak teslim oldu. Ali Çivicik'in polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

VASİ OLARAK BABASI TAYİN EDİLMİŞ

Handan Çivicik'in akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle 2011 yılında açılan davanın 2013 yılında sonuçlandığı, vasi olarak babasının tayin edildiği belirtildi. Ailesinin, yaklaşık 10 yıldır Kuşadası'ndan yaşayan Handan Çivicik'in piyasaya olan yüklü miktarda borcunu ödediği bildirildi. Çivicik'in 3 ay önce de ailesinin yanına taşındığı kaydedildi.

“TACİZ, SÖZLÜ TACİZ VE BİRÇOK ŞEY…”

Ailenin komşularından Güner Oskan, yaşanan olayın bir aile dramı olduğunu söyledi. Oskan, "Kendileri benim yan komşum. Anne ve babayı çok iyi tanıyorum. Olay; çok düzgün, aklı başında, insanları kırmayan ve sadece işi kedileri beslemek olan bir babanın, cinnet getirecek hale gelmesi. Bundan 3 ay önce psikolojik sorunları olan kızlarının yanlarına gelmesi, onlarla birlikte yaşamaya başlamasıyla başladı. Çünkü kalacak yeri yoktu. Anne ve babaya üç ay boyunca yaşattığına bizler şahidiz. Taciz, sözlü taciz ve birçok şey. Ayın 28’inde yaşanan şiddetli kavgada çağırdığımız polisler ifadelerini aldıktan sonra kız tekrar evde kalmaya başladı. Yine annesine bıçakla saldırmaya kalkışması anında babanın kızını korkutmak amaçlı çektiği silahla kurbanı oldu. Mahalle sakinleri olarak hepimiz şoktayız. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Sokak hayvanlarını dahi kendi yemek bile yemeden doyuran bir insandı. Hepimizin korktuğu olay farklı gerçekleşti. Bizler anne-babaya zarar vereceğini düşünürken çok acı olayla karşı karşıya geldik" dedi.

Yorumlar (0)