banner2

banner1

banner22

‘Adalet istiyorum’

İstanbul Bostancı’da 29 Ağustos günü taksi beklediği sırada tanımadığı 2 kişinin saldırısına uğrayan Nagehan Bıyıklı, kendisine saldıranların serbest kalmasına tepki göstererek kendisi ve ailesi için koruma talebinde bulunacağını belirtti.

GÜNDEM 03.09.2020, 16:45 Editör: Aysima Kortak
banner48

29 Ağustos’ta İstanbul Bostancı’da gece saatlerinde taksi beklediği sırada tanımadığı 2 kişinin önce sözlü tacizine uğrayan daha sonra ise darp edilen Nagehan Bıyıklı, doktor raporu ve olay yeri görüntüleri olmasına rağmen kendisine saldıran 2 kişinin salıverilmesine tepki gösterdi. Nagehan Bıyıklı, “Ben sadece adalet istiyorum, yerini bulana kadarda peşini bırakmayacağım” dedi. Saldırı sonrası Sakarya’daki ailesinin yanına sığınan ve ailesinin can güvenliğinden endişe ettiğini belirten Nagehan Bıyıklı, savcılığa giderek koruma talebinde bulunacağını belirtti.

“BANA DOKUNMAYA ÇALIŞTI”

Saldırganların verdiği ifadenin gerçeği yansıtmadığını ve güvenlik kameralarında yaşananları net bir şekilde ortada olduğunu belirten Nagehan Bıyıklı, “İfadesinde telefonunu istediğimi şarj aleti istediğimi vs söylemiş. Etrafında dolanıp ona hareket ettiğim söylenmiş. O cani öncesinde bana saçma sapan tekliflerde bulunduğu için arkadaşlarıma ulaşmak için taksiciden şarj aleti isteyip telefonumu açmak istedim. O sırada görüntüde mevcut kendisi yanıma gelip benim etrafımda dolandı ve bana dokunmaya çalıştı. Ben sen ne yapıyorsun belanı benden bulma diyerek ittim. Görüntülerde zaten bariz ortada, dayak yemenin şoku altında, suratıma darbe yedim. Nasıl vurduğu, şiddet uyguladığı da ortada” dedi.

“ADALET İSTİYORUM”

Bu işin peşini bırakmayacağını belirten Nagehan Bıyıklı, “Ben Karadeniz kızıyım ailem ne yalnız yaşamama nede gecenin o saatinde benim dışarıda olmama izin verecek bir aile değil normalde. Ama ben çabamla onlara verdiğim güvenle sapasağlam ayakta kaldım ve iki senedir İstanbul gibi bir şehirde sorunsuz paramı kazanıp hayatımı sürdürüyordum. Sırf bu caniler bana bu durumu yaşattı diye her şeyimi bırakıp döndüm Sakarya’ya. Benim ailem akrabalarım istese bana yaptıklarının 10 katını o adama yapamaz mı? Ya da ben sesimi duyurdum tanımadığım yüzlerce insan bana tek cümlen yeter ‘o pislikler adalet tarafından cezasını alamadıysa biz cezalandıralım’ dedi. Bir gün boyunca şiddet yiyip yarın öbür gün elini kolunu sallayarak sokakta yürüyecek. Belki de, Allah korusun bana yaşattığını başka birine de yaşatacak. Ben sadece adalet istiyorum dedim ve cezalarını çekmeleri için elimden geleni yapacağım. Bir tanıdıkları bana mesaj attı İnstagram üzerinden ve annesinin söylediği cümleyi söyledi. Caninin annesi ‘cezasını çeksin akıllansın ben usandım’ demiş ve bu adamı annesi teslim etmiş polis ekiplerine. Benim anlam veremediğim mesele bu kadar şey yaşanmasına rağmen nasıl serbest kaldıkları. Bütün enerjimi o caninin hak ettiği cezayı çekmesi için harcayacağım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)