banner2

banner1

banner22

Adabilim'den kitap fuarı

İlimizde ilk kez bir eğitim kurumu kendi bünyesinde bir kitap fuarı düzenleyecek. Adabilim Okulları farklı eğitim modeli ve özgün projeleri ile Sakaryalıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

GÜNDEM 11.05.2018, 10:09
 Adabilim'den kitap fuarı
banner48

Fuar boyunca 45 yayınevi ve yaklaşık 6000 kitap ile öğrencileri buluşturacak olan Adabilim okulları Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğü’nün de aralarında yer aldığı şehir protokolüne davetiye gönderecek. Fuar süresince öğrenciler il dışından farklı alanlarda 8 yazar ile söyleşi yapma ve kitaplarını imzalatma imkânı bulacak. Okulun fuaye alanında gerçekleşecek olan fuar 14 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında tüm Sakaryalıların ziyaretine açık olacak. Yine aynı tarihler arasında fuar alanında geleneksel el sanatları ustalarının ürünleri ve okul öğrencilerinin Görsel Sanatlar dersinde yapmış olduğu çalışmalar da sergilenecek.

ZİHİN DÜNYAMIZ İŞGAL ALTINDA

Bu yıl ilki gerçekleşecek olan fuar ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Okulumuz 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar okuma grupları olan ve öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırabilmeyi ana ilke olarak belirlemiş bir okul. Biz inanıyoruz ki geleceğimiz okuyan, tefekkür eden, sorgulayan bir nesil ile müspet manada şekillenebilir. Bilgisayar, tablet ve telefon gibi birçok faydasız meşguliyetin çocuklarımızın zihin dünyasını işgal ettiği bir ortamda biz onların ellerinde ve gündeminde kitap olsun istiyoruz” dedi.

FİKRİ VE İDEALİ OLMAYAN BİR NESİL

Eğitim sistemindeki çarpıklıklara  da değinen Özen “Başarının yalnızca sınav sonuçlarına indirgendiği bir eğitim sistemimiz var. Bu sistem kendini ifade edemeyen fikri ve ideali olmayan bir nesil doğuruyor. Bizde Adabilim Okulları olarak tam da bu noktadan hareketle okul içinde yürüttüğümüz okuma seferberliğini şehir geneline taşıyalım istedik. Bu vesile ile tüm Sakaryalı kitap dostlarını okulumuzun fuaye alanında düzenleyeceğimiz ve 25 gün boyunca açık olacak olan kitap fuarımıza bekliyoruz” dedi.

 

 

Yorumlar (0)