banner2

banner1

banner22

Açılışı Durmuş yaptı

24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi tarafından organize edilen “Öğretmenin Fırçasından Yansıyanlar” adlı resim sergisi ile Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı öğrencilerinin ‘Karma Fotoğraf Sergisi’ düzenlenen törenle açıldı.

GÜNDEM 18.11.2019, 17:05 Editör: Aysima Kortak
banner48

İki serginin de açılışını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, içinde bulunduğumuz Öğretmenler Günü Haftası nedeniyle tüm öğretmenlerin gününü tebrik ederken, sergi açılışlarında emeği olan iki okulun yönetici, öğretmen ve öğrencilerini de ayrı ayrı kutladı.

Bir AVM'nin alt katında açılan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi sergisinde öğretmenlerin resimlerini tek tek inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, sergide eserleri bulunan 22 öğretmene ‘Başarı Belgesi’ takdim etti.

Aynı alışveriş merkezinde açılışı yapılan Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alanı/Fotoğraf Dalı öğrencilerinin hazırladığı Karma Öğrenci Fotoğraf Sergisini de çok beğendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, geleceğin fotoğraf sanatçısı adayı öğrencileri çalışmalarından dolayı kutladı. Serginin hazırlanmasına katkı veren okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür eden Durmuş, özellikle meslek liselerimizdeki bu çalışmaları gençlerimizi iş hayatına hazırlamak adına çok önemsediklerini ifade etti.

Alışveriş merkezinde vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği sergi açılışlarına; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un yanısıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman, Naci Doyuk, İl MEM Şube Müdürü Fatih Arduç, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vedat Tezbiten, Mustafa Sarımert, Sedat Aydın ile Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Recep Borlukçu, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sevda Aslan, iki okulun yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Davetlilerin büyük beğenisini kazanan iki serginin de hafta boyunca açık olacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)