banner2

banner1

banner22

Acil battaniyeye ihtiyaç var

Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından deprem bölgesine giden Sakarya İHH Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’da enkaz arama çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor. Sakarya İHH Şube Başkanı Engin Sezer deprem bölgesinde gerçekleştirilen çalışmaları anlatarak acil battaniyeye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

GÜNDEM 26.01.2020, 13:21 Editör: Ebru Bulut
banner48

Elazığ merkezli 6.8 şiddetinde meydana gelen depremin ardından deprem bölgesine giden UMKE, AFAD, ve Sakarya İHH Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’da enkaz arama çalışmalarına gece gündüz demeden devam ederek depremzedelerin yaralarını sarıyor. Sakarya’dan deprem bölgesine birçok acil yardım ekipmanları ve battaniye götüren ekipler depremzedelere dağıtıyor. Sakarya İHH Şube Başkanı Engin Sezer, deprem bölgesindeki çalışmaları ve son durumu anlattı.

Başkan Sezer depremin olması ardından yola çıktıklarını ve Elazığ’ın Mustafapaşa Mahallesi’ne gelerek enkaz arama çalışmalarına katıldıklarını belirtti. Arama çalışmalarını vardiyalı olarak gerçekleştirdiklerini belirten Sezer, enkaz çalışmalarının sonuna geldiklerini söyledi.

“BURADA GERÇEKTEN BATTANİYEYE İHTİYAÇ VAR”

Bölgede acil battaniye ihtiyaç olduğunu belirten Sezer; “Sakarya İHH Arama Kurtarma Ekibi olarak deprem saatinden itibaren yola çıktık. Ekiplerimiz hemen enkaz çalışmalarına başladılar ve vardiyalı olarak çalışıyoruz. Burası Elazığ’ın Mustafapaşa Mahallesi, yıkım maalesef burada gerçekleşti. 4 bina var yıkılan. Şuan enkaz çalışmalarının sonuna geldik. Az önce bir kız çocuğunu canlı olarak çıkarttık. Buradaki hava sıcaklığı eksi 4 derece. Gecenin ilerleyen saatlerinde de daha da azalması bekleniyor. Yanımızda getirdiğimiz battaniyeleri dağıttık arkadaşlarımız ile birlikte. Burada gerçekten battaniyeye ihtiyaç var. Bir de sizin dualarınıza ihtiyaç var. Buradaki kardeşlerimize ve bize dua etmeyi unutmayın.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Adalım 1 yıl önce
Reklam kokan hareketler.devletimiz duruma hakim şükür.