banner2

banner1

banner22

93 yaşında hayata veda etti

Cumhuriyet Halk Partisi eski Sakarya milletvekili ve eski Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal (93), vefat etti.

GÜNDEM 26.11.2021, 10:05 Editör: Aysima Kortak
93 yaşında hayata veda etti
banner48

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekillerinden Hayrettin Uysal, 93 yaşında hayata gözlerini yumdu. CHP'den 2, 3, 4 ve 5'inci dönem Sakarya Milletvekilliği ile Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yapan Uysal, Arifiye Köy Enstitüsü mezunuydu.

ANKARA’DA DEFNEDİLECEK

13,14,15 ve 16. Dönem Sakarya Milletvekili, 40. Hükümet Sosyal Güvenlik Bakanı Hayrettin Uysal’ın Cenazesi bugün Ankara İlinde bulunan Ahmet Efendi Camii’nde Kılınacak İkindi Namazının ardından Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek.

HAYRETTİN UYSAL KİMDİR?

Siyaset adamı, yazar. 1928, Gündoğdu köyü / İzmit doğumlu. Arifiye Köy Enstitüsü, İstanbul Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü (1947) mezunu. Van, Malazgirt ve Sapanca ortaokullarında Türkçe öğretmenliği yaptı. Bingöl’de Millî Eğitim Müdürü olarak görevde bulundu. Türkiye Öğretmen Dernekleri Millî Federasyonunun başkanlığını yürüttü. 1964’te öğretmenliği bırakarak siyasete girdi. CHP’den 1965’te Sakarya Milletvekili seçildi. İlk şiirlerini Arifiye Köy Enstitüsünde öğrenciyken yazdı. Sonraki yıllarda şiirinin yanı sıra, çeşitli gazete ve dergilerde öykü ve denemeler de yayımladı. Şiir ve yazılarında genellikle toplum sorunlarını ele aldı. Demet adlı bir eğitim ve düşünce dergisi çıkarmıştı.

banner84
Yorumlar (0)