banner2

banner1

banner22

9 kişi karantinada!

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de Covid-19’un mutasyona uğramış halinin tespit edilmesinin ardından Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülke İngiltere’den girişleri kapattı. Haberlisin.com tarafından edinilen bilgilere göre; kapatma kararının hemen öncesinde İngiltere’den Sakarya’ya gelenlerin 9 kişiye test uygulanarak karantinaya alındılar.

GÜNDEM 22.12.2020, 12:14 Editör: Aysima Kortak
9 kişi karantinada!
banner48

Haberlisin.com / Özel Haber

9 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI!

İngiltere’de yapılan araştırmalarda Covid-19’un mutasyona uğramış halinin tespit edilmesinin ardından aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülke İngiltere’den girişleri kapattı. Haberlisin.com tarafından özel olarak edinilen bilgilere göre; alınan kapatma kararının hemen öncesinde İngiltere’den uçakla Sakarya’ya gelen 9 kişiye yapılan testlerde koronavirüse rastlanıldı. Bir kişinin test sonucunun pozitif çıktığı bilgisi paylaşıldı. Evlerinde karantina altına alınan 9 kişinin günlük olarak takip edildiği öğrenildi.

MUTASYONA UĞRAYAN VİRÜS İSE NE OLACAK?

Karantinaya alınan kişilerin taşıdığı virüsün mutasyona uğrayan virüs olup olmadığının tespit edilmesinin ardından karantina altına alınan 9 kişi ile aynı uçakta seyahat eden ve bu kişilerle temasta bulunduğu belirlenen herkesin karantina altına alınacağı ve izleneceği öğrenildi. Serdivan ve Adapazarı İlçesindeki ikametlerde yaşayan 9 kişinin kimlik bilgilerinin Sağlık Bakanlığı ile paylaşıldığı ve günlük takiplerinin bakanlık tarafından da takip edildiği öğrenildi.

Yorumlar (0)