banner2

banner1

banner22

81 ilde İstiklal Marşı okundu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda 81 ilde bulunan tüm okullarda sabah saat 10:00’da İstiklal Marşı töreni yapıldı. Adapazarı Atatürk Cumhuriyet Lisesi’nde gerçekleşen törene İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’ta katıldı.

GÜNDEM 11.01.2021, 11:08 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bayrak töreni çağrısı sonrası tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da saatler 10.00’ı gösterdiğinde İstiklal Marşı okundu. Pandemi sebebiyle aylardır öğretmen ve öğrencilere hasret kalan okul bahçeleri, bugün idareci ve öğretmenleri ağırladı. Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törene, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmenler, öğrenciler ve polis ekipleri katıldı. Okullar yerine EBA TV’de okunan İstiklal Marşı bu sefer okul bahçesinde idareci ve öğretmenler tarafından okundu.

“İSTİKLAL MARŞIMIZI TEK NEFES OLUP CANLANDIRDIK”

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tören sonrası yaptığı açıklamada, “Okulu açtığımızda ve okulu kapattığımızda biz tek nefes oluyorduk. Bunu özledik ve bugün burada bunu canlandırmak istedik. 1921 yılında İstiklal Marşımız kabul edildi. Bu yıl 100’üncü yılı da olmuş oldu. İstiklal Marşımızın ilk hitabı ‘korkma’ en son hitabı da ‘hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal’. Bu millet hiçbir zaman korkmadı, yılmadı. Birlik ve beraberlik içerisinde istiklali için bir arada olabilmeyi başarmıştır. Bugün burada öğretmenlerimizle aslında bunun bir uygulamasını yaptık. İlimizde ve ülkemizde bütün okullarda eş zamanlı olarak tekrar İstiklal Marşımızı tek nefes olup canlandırmaya çalıştık. Bizimle birlikte olan herkese, bu vatan için yüreği çarpan bütün herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)