banner2

banner1

banner22

8 ilde Thodex operasyonu

Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi. Sakarya'da da bir kişi gözaltına alındı

GÜNDEM 23.04.2021, 12:22 Editör: Gizem Demirsoy
8 ilde Thodex operasyonu
banner48

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 8 ilde 78 kişinin yakalanması için düzenlenen operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı. İstanbul merkezli 8 ilde gerçekleşen operasyonlar Sakarya'ya da sıçradı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri belirlenen adrese operasyon gerçekleştirdi.

SAKARYALI 2 KİŞİDEN 1’İ SAKARYA’DA GÖZALTINA ALINDI

Kripto para operasyonunda Adapazarı’nda yaşayan 2 Sakaryalı isimden 1’i olan ve ikamet adresinde yakalanan N.A. isimli şahıs gözaltına alındı. N.A. isim şahsın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenilirken, şahsın Adapazarı’nda ikamet ettiği adresinde yapılan aramada adres içerisinde bulunan dijital materyallere el konuldu. Öte yandan İstanbul’da yaşadığı öğrenilen Sakaryalı şahsın ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alındığı belirtildi. Operasyonun devam ettiği belirtilirken İstanbul Emniyeti’nden yapılan açıklamada şirketin Kadıköy’deki merkezinde yapılan aramalarda da birçok dijital materyal ve dokümana el konulduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)