banner2

banner1

banner22

70 bin öğrenciye afet eğitimi

Afet Eğitimi Seferberliği kapsamında Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Hizmetleri Bürosu koordinasyonunda öğretmenlerimiz tarafından öğrencilere ve ailelerine yönelik "Afet Bilinci Eğitimi" çevrim içi olarak verildi.

GÜNDEM 25.03.2021, 15:18 Editör: Gizem Demirsoy
70 bin öğrenciye afet eğitimi
banner48

Afet Eğitimi Seferberliği kapsamında Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Hizmetleri Bürosu koordinasyonunda öğretmenlerimiz tarafından öğrencilere ve ailelerine yönelik "Afet Bilinci Eğitimi" çevrim içi olarak verildi. Gerçekleşen Afet Eğitimlerine 69 bin 919 öğrenci ve 57 bin 636 aile bireyi katıldı. Öğretmenler, öğrenci ve ailelerinden gelen sorulara da cevap vererek afet öncesinde, afet sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri detaylı bir şekilde anlattılar.

KATILIMCILARDAN GELEN SORULARI CEVAPLANDIRDILAR

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi sebebiyle yoğunluk kazanan Afet Bilinci Eğitimlerinden biri de özel okul öğretmenlerine verildi. İl MEM ve AFAD İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen eğitimlerde AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile eğitmen Muhammet Bayraktar katılımcılardan gelen soruları cevapladı. Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Hizmetleri Bürosu, eğitim çalışmalarının yanı sıra 2019 yılında yenilenen Deprem Tehlike Haritası'nın ilimizdeki tüm resmî ve özel okullara ilçe millî eğitim müdürlükleri aracılığıyla dağıtım çalışmalarını sürdürüyor.


Yorumlar (0)