banner2

banner1

banner22

7 kişiyi ölüme sürükleyen servis sürücüsü tutuklandı

Tekirdağ'da yaşanan tren kazasında kapalı olan bariyerleri geçmeye çalışarak Kaynarcalı Nusret Açıkgöz’ün de aralarında bulunduğu 7 kişiyi ölüme sürükleyen servis sürücüsü Bilal Küllü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÜNDEM 06.09.2021, 17:15 Editör: Aysima Kortak
7 kişiyi ölüme sürükleyen servis sürücüsü tutuklandı
banner48

Ergene ilçesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen servis ile trenin karıştığı kazada ölü sayısı 7'ye yükselirken, 6 kişinin ise tedavisi sürüyor.

KAPALI OLMASINA RAĞMEN BARİYERLERİ AŞMAYA ÇALIŞTI

Kazaya ilişkin ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntülerinde de sürücünün işçileri adeta ölüme götürdüğü ortaya çıktı. Görüntülerde bariyer ve raylar kapalı olmasına rağmen sürücü Bilal Küllü, idaresindeki 59 ADJ 755 plakalı servis aracı ile "S" çizerek bariyerleri aşmaya çalışırken, gelen yük treninin altında kalarak metrelerce savruluyor.

"KAZA YAPTIĞIMIZI GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDA ANLADIM"

Hastanede tedavisi tamamlanan servis aracının sürücünün alınan ifadesinde ise, "Ben bariyerin birini geçip tren rayının üzerine vardığımda da treni görmedim. Ben ışık da görmedim. Tren yolundaki hemzemin geçitteki sesleri yani trenin geldiğine dair ikaz sesini de duymadım. Minibüse trenin çarptığını da hissetmedim. Gözümü açtığımda kaza yaptığımızı anladım" dediği öğrenildi.

ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE TUTUKLANDI

Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu birden çok kişinin ölümüne neden olma suçundan adliyeye sevk edilen sürücü, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yorumlar (0)