banner2

banner1

banner22

7 ayda hazırlanacak

Şehir hastaneleri yeni dönemde bakanlık bütçesiyle yapılacak. Sakarya’ya yapılacak bin yataklı hastanenin teknik özellikleri ve maliyetinin belirlenmesi için 29 Kasım tarihinde ihalesi yapılacak

GÜNDEM 19.11.2019, 12:28 Editör: Ebru Bulut
7 ayda hazırlanacak
banner48

Üç şehir hastanesi ile ilgili ihale süreci başladı. Kamu özel işbirliği (KÖİ) ile yapılması planlanmasına karşın Ekim ayında ihalesi iptal edilen İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi’nin aralarında bulunduğu üç şehir hastanesinin “Uygulama Projelerinin ve İhale Dokümanlarının Hazırlanması, Danışmanlık Hizmet Alımı İşi” için ihale tarihleri belli oldu. EKAP’ta yayınlanan bilgiye göre Sakarya 1000 Yataklı Şehir Hastanesi Uygulama Projelerinin (Mimari, Statik İzolatörlü, Elektrik, Mekanik, Peyzaj, Altyapı) ve İhale Dokümanlarının (Metraj, Yaklaşık Maliyet, Keşif, Teknik Şartname) Hazırlanması İşi 29 Kasım tarihinde saat 14.30’da yapılacak. Sakarya ile birlikte Ordu’ya yapılacak 900 yataklı Şehir Hastanesi’nin proje ihalesi aynı gün olacak.

EKAP’ta yayınlanan bilgide Sakarya Şehir Hastanesi’nin 240 bin metrekarelik kapalı alanında yapılacağı kaydedildi. Proje detaylarının hazırlanacağı ihaleyi kazanan firma 7 ay içerisinde Mimari, Statik İzolatörlü, Elektrik, Mekanik, Peyzaj, Altyapı) ve İhale Dokümanlarının (Metraj, Yaklaşık Maliyet, Keşif, Teknik Şartname) hazırlayacak.

Bugüne kadar ihalesi yapılan veya hizmete açılan şehir hastanelerinde Kamu özel işbirliği metodu uygulanmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şehir hastanelerinin bakanlık bütçesiyle yapılacağını duyurmuştu. 29 Kasım’da proje detaylarının belirleneceği Bin yataklı Sakarya Şehir Hastanesi bakanlık bütçesiyle yapılacak.

Yorumlar (0)