banner2

banner1

banner22

6 Haziran'da yapılacak

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeye göre muhtarlık görevi sırasında vefat eden, görevden alınan ve istifa eden bölgelerde muhtarlık ve aza seçimi yapılacak.

GÜNDEM 06.04.2021, 13:52 Editör: Gizem Demirsoy
6 Haziran'da yapılacak
banner48

Muhtarlık seçimleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından genelge yayımlandı. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Yüksek Seçim Kurulunun talebi doğrultusunda valiliklere genelge gönderildi. Genelgeye göre vefat, görevden alınma ve istifa nedeniyle boşalan muhtarlık bölgelerinde 6 Haziran’da seçim yapılacak. Buna göre ilimizde 5 muhtarlık bölgesinde seçime gidilecek.

SEÇİMLER 6 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Buna göre Akyazı'da 2 mahallede, Karasu'da 2 mahallede ve Söğütlü'de 1 mahallede, muhtarlık ve aza seçimi yapılacak. Muhtarlık için oy kullanacakların listeleri 19-27 Nisan Tarihleri arasında askıya çıkacak. Genelgeye göre 6 Haziran’da yapılacak muhtarlık ve ihtiyar heyeti/meclisi üyeliği seçimleri ile halk oylamasında görev alacak kişi ve seçmenler, “yüksek” ve “çok yüksek risk” grubundaki illerde sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Yorumlar (0)