banner2

banner1

banner22

58 yıl önce bugün!

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi’nin 58. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, 27 Mayıs’ın tanığı vicdanlar, sanığı ise buna razı gelenlerdir” dedi.

GÜNDEM 27.05.2018, 12:06
58 yıl önce bugün!
banner48

HASTALIKLI DÜŞÜNCE

Ergül, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “27 Mayıs, vuku bulduğu andan itibaren demokrasi karşıtı her türlü eylem ve fikre emsal teşkil etmesi bakımından, toplum içinde ‘darbe’nin bir çözüm olduğu şeklinde hastalıklı düşüncenin yayılmasına aracılık etmesi bakımından da ne yazık ki devam eden bir süreçtir.

KIRILMA NOKTASI

Türkiye’de demokrasiye karşı, insan hak ve hürriyetlerine karşı ilk ve en önemli örgütlü saldırı olması, kendisinden sonra demokrasiye karşı olanlara örnek teşkil etmesi bakımından 27 Mayıs Darbesi, Türk siyasetinin en büyük kırılma noktasıdır. Ne acıdır ki bugüne kadar yaşadığımız tüm darbeler; “demokrasi için” denilerek savunulmuş, demokrasinin teşekkülü için bir darbe gerektiği kanısına kapılınmıştır. Ne Türkiye’de ne de başka bir coğrafyada hiçbir darbe ve müdahale demokrasiyi getirmemiş, tam aksine, anti demokratik uygulamalara zemin hazırlayarak insanların haklarını ellerinden almıştır.

DEVRİM İÇİN DEMOKRASİ GEREKİR

Unutulmamalıdır ki “Hiçbir zaman demokrasiyi kurmak için devrim yapılamaz. Devrim gerçekleştirmek için demokrasiyi kurmak gerekir.”

 

 

Yorumlar (0)