banner2

banner1

banner22

500 kişiye test yapıldı

Tüm dünyayı etkisine alan koranavirüs salgını nedeniyle her gün çok sayıda hasta 112 ekiplerince Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne getirilmeye devam ederken Sakarya’da bu sabaha kadar yaklaşık 500 kişiye Koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi.

GÜNDEM 22.03.2020, 10:37
500 kişiye test yapıldı
banner48

YAKLAŞIK 500 KİŞİYE TEST YAPILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamada Türkiye genelinde toplam vaka sayısının 947’ye, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının ise 21’e yükseldiği belirtilirken tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle Sakarya’da 500’e yakın hastaya koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi. 112 ekiplerince ilçelerden ve her gün yeni hastaların getirildiği Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde çok sayıda kişinin hala karantina altında tutulduğu ve bazı hastaların yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

SONUÇLAR ANKARA’DAN GELİYOR

Öte yandan Sakarya’da pozitif bulgular görülerek karantina altına alınan ve kan örnekleri Ankara’ya gönderilen hastaların kesin sonuçları ise Ankara’da yapılan testlerin sonunda belli oluyor. Hastanelerde karantina altına alınan ve daha sonra test sonuçları negatif çıkan hastalar evlerine yollansa bile ailesiyle birlikte karantina süreci devam ediyor ve hastalar hekimler tarafından günlük olarak takip edilmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)