banner2

banner1

banner22

4’te 1’i toplandı

Daha önce başlatılan kampanya ile 480 bin TL’lik ilacı alınan ve cihazlara bağlı yaşamaktan kurtulan Yusuf Bozkurt için yeniden başlatılan kampanya kapsamında 106 Bin TL toplandı.

GÜNDEM 19.11.2019, 16:15 Editör: Aysima Kortak
4’te 1’i toplandı
banner48

106 BİN 51 LİRA

Adapazarı İlçesine bağlı Şeker Mahallede yaşayan İbrahim ve Naciye Bozkurt çiftinin en küçük çocukları olan Yusuf Bozkurt, doğduktan sonra 7 ay boyunca yoğun bakımda kaldı. Fosfor Metabolizması Bozukluğu teşhisi konan ve bu yüzden yoğun bakımda cihazlara bağlı olarak yaşamını sürdüren minik Yusuf için doktorlar 14 gün içinde öleceğini söylemiş ancak Yusuf hayata tutunmuştu.

Sakarya Valiliği tarafından daha önce başlatılan kampanya ile yoğun bakımdan çıkan ve ailesiyle birlikte yaşamaya başlayan minik Yusuf’un ilaçlara bağlı kalmaması için yeniden aynı ilaçtan alması kullanması gerektiği öğrenilmişti. Sakarya Valiliğince yeniden başlatılan kampanya kapsamında 13 günde 106 bin 51 TL toplandı.

480 BİN TL

Fosfor Metabolizması Bozukluğu nedeniyle daha önce de kullandığı ilacı tekrar alması gereken Yusuf için süre azalırken 13 günde 106 bin TL toplanan kampanya kapsamında yaklaşık olarak 375 Bin TL daha toplanması gerekiyor. Yurt dışından gelen ve birden fazla kür halinde kullanılan ilacın soğuk zincir sistemi ile taşınarak getirilmesi gerekiyor.

Yorumlar (0)