banner2

banner1

banner22

35 hane karantinaya alındı

Çok yüksek riskli (kırmızı) kategoride yer alan Karasu ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında son 6 gün içerisinde toplam 35 hane karantina altına alındı.

GÜNDEM 24.03.2021, 14:50 Editör: Gizem Demirsoy
35 hane karantinaya alındı
banner48

Koronavirüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek için uyulması gereken kurallara ilişkin olarak Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantıları sürüyor. Kurulda son 6 gün içerisinde çıkan kararlar yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı Başkanlığında toplanan kurulda son 6 gün içerisinde koronavirüs salgınının kontrolü açısından; Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27’nci Ve 72’nci Maddeleri kapsamında 35 hanenin toplam 10 gün süre ile karantina altına alınarak giriş çıkışlara kapatıldığını açıkladı.

10 GÜN SÜREYLE KARANTİNAYA ALINDI

Konu ile alakalı yapılan açıklamada, “Karar ile ilgili uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliği ile karar verilmiştir” ifadelerine de yer verildi.

Yorumlar (0)