banner2

banner1

banner22

3 tutuklama

Ahlak Büro Ekipleri’nin Karasu’da 7 farklı adrese yaptıkları baskında gözaltına alınan 4 zanlı mahkemeye çıkarıldı. Fuhuşa aracılık yapmaktan üç zanlı tutuklanırken bir kişi ise serbest kaldı

GÜNDEM 10.05.2018, 17:41
3 tutuklama
banner48

Emniyet, Karasu’da yabancı uyruklu kadınları para karşılığı fuhuş yaptırdıkları tespit edilen 4 kişi teknik takibe almıştı.Aylar süren teknik takip sonucunda H.B, R.Y, S.Y ve M.Ç isimli zanlıların kontrolünde ki 7 farklı adrese baskın yapılmıştı. Polis baskınında 11 yabancı uyruklu hayat kadını da gözaltına alınmıştı.

MAHKEME KARARI

Zanlılar emniyette ki sorgularının ardından bugün mahkemeye çıkarıldı. Fuhuşa aracılık yapmak, yer temin etmek gibi suçlamalarla adliyeye sevk edilen 4 zanlıdan üçü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cezaevine gönderilen H.B, R.Y, S.Y isimli zanlılar haklarında ki suçlamaları kabul etmeseler de polisin teknik takibi ve baskında elde edilen deliller nedeniyle tutuklandılar. Zanlılardan kadın olan M.Ç ise mahkeme kararı ile adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İŞLEMLER SÜRÜYOR

Karasu’da ki fuhuş baskınında gözaltına alınan 11 yabancı uyruklu kadınların emniyette ki işlemleri sürüyor. Parmak izi ve sağlık kontrolünün ardından İLGÖÇ İdaresine teslim edilecek olan kadınların sınır dışı edileceği açıklandı. Kadınların sahte pasaport ile yurda giriş yapıp yapmadığı ve sağlık raporu sonrasında sınır dışı edilmeleri bekleniyor.

[ilgili-haber=18807]

Yorumlar (0)