banner2

banner1

banner22

3 bin üretici katıldı!

S. S. Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) geleneksel iftarı Reisoğlu Tesisleri’nde yapıldı. İftara 3 bin dolayında kooperatif ortağı katıldı.

GÜNDEM 27.05.2018, 14:07
3 bin üretici katıldı!
banner48

AK Parti Milletvekili Mustafa İsen, AK Parti Sakaya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler Belediyesi Başkanı Cavit Öztürk, Söğütlü Belediyesi Başkanı Hüseyin Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sakarya İl Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özipek, Adapazarı Şeker Fabrikası A. Ş. Genel Müdürü Hasan Çapraz, AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve MHP Sakarya Milletvekili Adayı Levent Bülbül ile birlikte birçok sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcisinin de katıldığı iftar nezih bir ortamda gerçekleşti.

İftar sonrası konuşma yapan APEK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal, şunları söyledi;

“Üreten, alın teri döken, kooperatifimizin kıymetli ortakları. 2013 yılından bu yana geleneksel hale getirmiş olduğumuz iftar programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Ramazan, kulların tövbe ettiği, sabrını oruçla sınadığı, yüce Allah'a yönelerek gönüllerini huzurla doldurduğu en değerli aydır.

Şükürler olsun ki, hayırlara vesile olan bu kutsal ayı bir kez daha hep birlikte idrak ediyoruz.

Rabbimiz, bereketiyle birlikte gelen bu güzel ayda, nefsimizi terbiye etmeyi, aşımızı kardeşlerimizle paylaşmayı ve feyz dolu oruçlar tutmayı nasip etsin.

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında zulüm altında bulunan Filistin’de, Arakan’da, Suriye’de ve tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yaşadıklarından ötürü derin üzüntü duyuyoruz. Müslüman kardeşlerimize zulmedenleri Rabbim kabri perişan eylesin. Dualarımız Müslüman kardeşlerimiz ile birliktedir.

Saygıdeğer misafirler, kıymetli ortaklarımız. Kooperatifler birlikteliği, beraberliği, dayanışmayı, kardeşliği, imeceyi, yardımlaşmayı ve kültürümüzü ortaya çıkararak yaşatmayı ve geliştirmeyi amaçlar.

Bu geldiğimiz noktada, yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz 13 yılda kooperatifimizi ülkemizin en güçlü 5 pancar kooperatifi arasına soktuk. Ancak, kooperatif olarak daha gidecek çok yolumuz ve yapacak çok işimiz var.

Siz kıymetli ortaklarımızın bize verdiği destekler ile yakın gelecekte kooperatif olarak bölgemizde tarımsal sanayinin de önderi olmak istiyoruz. Biz, siz değerli ortaklarımıza sonuna kadar hizmet etmeye ve sizin hizmetkârınız olmaya hazırız.

Değerli ortaklarımız ve Kıymetli misafirlerimiz;

24 Haziran ülkemiz için çok önemli bir tarih. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için sandık başına gideceğiz. Şimdiden seçim sonuçlarının şehrimize, ülkemize ve İslam coğrafyasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Konuşmalarıma burada son verirken 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının bereketi sofralarımıza, sabrı ve huzuru yüreklerimize dolsun diyerek, sizleri selamlıyor ve geceniz hayırlı olsun diyorum.”

AK Parti Milletvekili Adayı Ali İnci ve MHP Milletvekili Adayı Levent Bülbül’ de partilerini temsilen pancar üreticilerine hitaben birer konuşma yaptılar.

Yorumlar (0)