banner2

banner1

banner22

3 aylık evliliği kabusa döndü!

Sakarya’da yaşayan 43 yaşındaki Sevil K., çalıştığı işyeri önünde boşanmak üzere olduğu eşinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulan kadın, daha öncede 8 kez şikayetçi olduğu İ.K.’nin sürekli serbest kaldığını belirterek, “Sesimin duyulması için ölmem mi gerekiyor?” dedi.

GÜNDEM 29.07.2021, 19:58 Editör: Nisa Çoban
banner48

Adapazarı İlçesinde yaşayan 12 yıldır tanıdığı İ.K. ile 3 ay önce evlenen 43 yaşındaki Sevil K., evliliğinin ilk günlerinden itibaren yaşanan tartışmalar nedeniyle boşanmak istediğini söyledi. Duruma sinirlenen İ.K., hem Sevil K.’yi hem de ailesini öldürmekle tehdit edince Sevil K. olayla ilgili olarak Cumhuriyet Polis Merkezine giderek şikayetçi oldu. 2 aylık hamile olduğunu ve yaşanan bu olaylar nedeniyle çocuğunu kaybettiğini belirten Sevil K., 26 Temmuz günü çalıştığı işyeri önünde silahlı saldırıya uğradı. Şirket aracı içindeyken ayrılmak istediği eşi İ.K.’nin saldırısına uğrayan ve yakınlarda bulunan Jandarma Karakoluna sığınan Sevil K.’nin 1 ay önce de kardeşine silahlı saldırı düzenlendiği ve fail olarak gözaltına alınan İ.K.’nin serbest bırakıldığı öğrenildi.

DEFALARCA ŞİKAYETÇİ OLDU

Boşanmak üzere olduğu eşi İ.K.’den defalarca şikayetçi olduğunu ancak her seferinde serbest kaldığını belirten Sevil K., “Evliliğim 3 ay sürdü ve başından beri hakaret, psikolojik şiddet, tehdit, küfür gibi şeylerle karşı karşıya kaldık. Zaten en son Ramazan Ayı’nda bir olay yaşadım. Onda da ölümle tehdit edildim ve şikayetçi oldum. Şuan boşanma davası aşamasındayız. İlk şikayetimde karakolda ifade verip serbest kaldı. Daha sonra benim koruma kararım çıktı ama bunu ihlal etti. Tekrar gidip şikayetçi oldum, yine serbest kaldı ve çevremdeki şahıslara da hakaret ve tehdit mesajları attı. O şikayetlerden sonra da serbest kaldı.” dedi.

“9 EL ATEŞ ETTİ, KAÇTI! SONRA YİNE SERBEST KALDI”

İşyerinin önünde eve gitmek için bindiği araca 9 el ateş edilen ve şans eseri saldırıdan yara almadan kurtulan Sevil K.’nin şikayeti sonrasında 1 gün sonra teslim olan İ.K.’nin yeniden serbest kaldı. Sevil K., “En son erkek kardeşime silahlı saldırıda bulunuldu, yeğeni yaptı. Kendisi azmettirici olarak mahkemeye çıktı ama oradan da serbest kaldı. Bu süre zarfında da zaten tekrar tekrar hakaret ve tehditleri devam etti. Bundan 3 gün önce işyerimden çıkarken arabayla silahlı saldırıda bulundu, ben tekrar gidip şikayetçi oldum. O gün kendisini bulamadılar, ertesi gün gidip teslim oldu. O gün içinde de serbest bırakıldı. Serbest bırakıldığı gün akşamında tekrar bana mesaj attı; ‘Bıraktığım yerden devam edeceğim’ diye. Bu konuyla ilgili olarak da şikayetçi oldum.” İfadelerini kullandı.

YAŞANAN OLAYLAR SIRASINDA ÇOCUĞUNU DÜŞÜRDÜ

Yaşanan bu olaylar sırasında 2 aylık hamile olduğunu ve stresten dolayı çocuğunu düşürdüğünü belirten Sevil K., “Benim sesimi duyurmam için ölmem mi gerekiyor? Daha farklı olaylar yapması mı gerekiyor? Kendimden ziyade çevremdeki insanları da tehdit ediyor. Yani kanuni olarak yapmam gereken her şeyi yaptım ama çok iyi sonuçlar alamadım. Bu boşanma davası sürecinde 15 gün içerisinde yaşananlar sırasında düşük tehdidi olan bir hamilelik geçiriyordum ve stres, üzüntüden çocuğumu da kaybettim. Ben 43 yaşındayım ve bugüne kadar karakola gitmiş biri değildim ama bu olay yüzünden defalarca karakola gittim. Kimse kendi başıma gelmez demesin. Sessizde kalmasınlar, korkmasınlar. Ne kadar sessiz kalınırsa tehdit, hakaret ve şiddette o kadar boyut artıyor.” dedi.

Yorumlar (0)