banner2

banner1

banner22

'19 Mayıs ruhunu bitiremezsiniz'

ADD Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, dernek binasında yaptığı basın toplantısında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine dikkat çekti. Ataş, “Bu ülkede 19 Mayıs ruhunu bitiremezsiniz” dedi.

GÜNDEM 18.05.2018, 12:28
'19 Mayıs ruhunu bitiremezsiniz'
banner48

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ateşi yaktığı o büyük ve kutsal mücadelenin 99. Yılını kutladığımızı söyleyen ADD Başkanı Ateş,  Atatürk’ün “Tarihini bilmeyen toplumlar, yok olmaya mahkumdur”  sözlerini hatırlatarak şunları söyledi;

TEK ADAM ZİHNİYETİ

“99 yıl sonra bugün ülkemize baktığımızda; 2017 referandumu sonucunda etkisizleştirilmiş bir meclis ve tek adama dayanan bir başkanlık rejimi uygulaması kapımızı çalmaktadır.

Bugün ülkemiz, eğitimde, iç ve dış politikada ne yazık ki bu tek adam zihniyetinin cezasını çekmektedir. ‘Ben yaptım oldu’ düşüncesi ile hareket eden mevcut iktidar, eğitimde her yıl bir sistem değişikliği yaparak çocuklarımızın geleceğini karartmış, ülkemizin tüm değerli varlıklarını satarak üretimin bitmesine sebep olmuş ve en son yerli üretimin bel kemiği olan Şeker Fabrikalarını da satmıştır.

DIŞ POLİTİKADA YAPILAN YANLIŞLAR

Dış politikada yapılan yanlışlar ise Afrin Harekatını yapma zorunluluğunu doğurmuş ve onlarca şehit vermişizdir. Egedeki adalarımıza Yunan ordusu el koymuş ancak hiçbir şey yapılmamıştır.

KINAMA İLE GÖZ BOYAMAYIN

Benzer şekilde 3 gün önce İsrail’in Filistin halkına yaptığı katliama dur diyecek bir tepki verilmemiş, ekonomik yaptırımlar uygulamak yerine yeni bir  ‘kınama politikası’ güdülmüş ve içi boş bir mitingle göz boyaması yapılmak istenmiştir.

İSTİKLAL MARŞIMIZI DEĞİŞTİREMEZSİNİZ

Tüm bunların yanı sıra daha birkaç ay önce İstiklal Marşımızı değiştirmek isteyen iktidar mensupları veya iktidara yaranmak isteyenler şimdi de 19 Mayısları yasaklamakta, İzmir Marşı’nı susturmaya çalışmaktadırlar.

SUSTURAMAZSINIZ

Ancak açıkça şunu söylemeliyim ki; bu ülkede hiçbir zaman ne 19 Mayıs ruhunu bitirebilirsiniz, nede İzmir Marşı’nı yüreğinde haykıran milyonları susturabilirsiniz.

ATATÜRK’ÜN YOLUNDAYIZ

Çünkü bizler düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’in, gerici zihniyetlere baş kaldıran Mustafa Fehmi Kubilay’ın ve pek tabi ki “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenlerdeniz.

Ve umuyoruz ki önümüzdeki 24 Haziran seçimlerin Atatürk Türkiye’sinin yeniden inşa edileceği sürecin ilk adımı olacaktır.

Tüm ulusumuzun Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

    

Yorumlar (0)