banner2

banner1

banner22

19 Mayıs'ı böyle andılar

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da coşkuyla kutlandı. Saatler 19;19’u gösterdiğinde millet tek yürek oldu. Şehir protokolü statta yapılan töreni katılıp, seslendirme cihazlarından İstiklal Marşını okudu.

GÜNDEM 19.05.2020, 20:50 Editör: Ebru Bulut
banner48

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 23 Nisan’da olduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’da evlere taşındı. 101 yıl önce kutlu mücadele için yola çıkanlara saygımızı göstermek için bu sene saatler 19:19’da millet olarak balkonlara çıkıp İstiklal Marşını okuduk.

PROTOKOL VE SPORCULAR STATTA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar saat 19:19’da evlerinin balkonlarından alkışlar ve Türk Bayraklarıyla kutlama yaparken şehir protokolü Sakarya Atatürk Stadı’nda istiklal Marşı okudu. Törene, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Mustafa Köse ile çok sayıda personel katıldı.

2 GÜZELLİĞİNDE KADRİNİ BİLMEK

Programda konuşan Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “19 Mayıs 1919’un 101’inci yıl dönümünü yaşıyoruz hem de dinen kutsal saydığımız bir gecemizin arifesindeyiz. 2 güzelliği bir arada yaşıyoruz. 19 Mayıs, tarihimizde önemli bir yer tutuyor. Kurtuluş savaşımızın fitilinin ilk ateşlendiği yer olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a çıkışı geliyor. Yine aynı şekilde bizim başvuru kitabımız olan Kur’an’ın inmeye başladığı geceyi de bugün kutluyoruz. Bu 2 güzelliğinde kadrini bilip ikisinin de kadrinden faydalanmak için güzel faaliyetlerimiz var. Salgın nedeniyle bazı programlarımız gerçekleşemese de sosyal medya üzerinden kendileriyle görüşerek birlikte birçok program yaptık” dedi.

YÜCE TEMENNİLERDE BULUNDU

Vali Nayir’in ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 19 Mayıs 1919’un öneminden bahsederek, “Bugünün ülkemize ve ülke insanlığımıza, geleceğimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca bu gece rehberimiz olan Kur’an’ın indirilmeye başladığı gece. Bu bağlamda her 2 yönden de hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporcuların ve protokolün katılımıyla İstiklal Marşı okundu.

Yorumlar (0)