banner2

banner1

banner22

15 ülkeye yardım yapılacak

Sakarya İHH koronavirüs salgını sebebiyle zor zamanlar geçirilen bu dönemde bin 500 aileye kumanya, 200 aileye hijyen kolisi ve 50 aileye nakit yardımında bulundu.

GÜNDEM 14.04.2020, 09:16 Editör: Ebru Bulut
15 ülkeye yardım yapılacak
banner48

AİLE KURUMUNU AYAKTA TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer;  “Ülkemiz koronavirüs sebebiyle zor zamanlardan geçiyor. Türkiye’de kronik hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz. Bu dönemde en çok zarar gören aile kurumunu ayakta tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. İHH iyilik kervanı her yıl olduğu gibi bu Ramazan da başta ülkemizdeki ve dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahipleri için hazırlanıyor. Siz de zekâtlarınızı, fitrelerinizi, kumanyalarınızı ve bayramlık hediyelerinizi bu iyilik kervanına katabilirsiniz” dedi.

ŞEHRİMİZDE BİN 500 AİLEYE KUMANYA YARDIMI

Sezer; “Küresel ölçekte sıkıntılı süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde Sakarya İHH olarak şehrimizde bin 500 aileye kumanya, 200 aileye hijyen kolisi ve 50 aileye nakit yardımında bulunduk. İl içi yardımlarımızı devam ettirme gayreti içerisindeyiz ve imkanlarımız ölçüsünde talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Yerel yardımların yanı sıra bu yıl yoğunluğu Türkiye olmak üzere kriz bölgelerinden oluşan 15 ülkede Ramazan yardımları yapacağız. Bu ülkeler Türkiye, Kosova, Suriye, Filistin, Yemen, Libya, Nijer, Afganistan, Azerbaycan, Somali, Bangsamoro, Sudan ile Bangladeş ve Myanmar’daki Arakan kampları olacak” şeklinde konuştu.

Son olarak Ramazan çalışmaları kapsamında zekat, sadaka, fitre, iftar ya da bayramlık bağışı yapmak isteyen hayırseverlere seslenen Sezer. Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı veya banka internet yoluyla ya da telefonla ulaşarak yardımlar yapılabileceğini söyledi.

Yorumlar (0)