banner2

banner1

banner22

15 Kasım’da

Adapazarı SGM’de Çocuk Kitapları Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 15 Kasım Cuma günü saat 15.30’da SGM’de düzenlenecek programda çeşitli etkinlikler yer alacak. Programa misafir yazar olarak Mevlana İdris katılacak.

GÜNDEM 13.11.2019, 17:01 Editör: Aysima Kortak
15 Kasım’da
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü Adapazarı Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen ‘Çocuk Kitapları Haftası’ etkinliği 15 Kasım Cuma günü saat 15.30’da Sosyal Gelişim Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Karikatür sınıfı öğrencileri kendi elleri ile yapmış oldukları Dünya Çocuk Kitapları Haftası sergisini misafirlere sunacak. Programa misafir yazar olarak Mevlana İdris katılarak miniklerin kitaplarını imzalayacak.

PAYLAŞIMIN ÖNEMİ

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Kitap Haftası münasebetiyle yapacağımız çeşitli etkinlikler sayesinde öğrencilerimiz paylaşımın ne kadar önemli olduğunu öğrenecek. Maket Yapımı Atölyesi, Tasarım-Seramik, Resim, Becerikli Eller, Drama sınıflarımızın katkılarıyla masal karakterleri ve sahneleri dekora edilerek, drama öğretmenimiz ve öğrencilerimiz tarafından masallar anlatılacak. Öğrencilerimizin sınıf içinde hikâye kartlarına bakarak grup olarak oluşturdukları kısa hikâyelerden oluşan ‘Geleceğin Yazarları’ hikâye çalışması köşesi olacak. Minikler okudukları kitapları başka arkadaşlarıyla değiştirerek yeni bir kitaba sahip olacak, böylelikle kitapları arkadaşları ile değiş-tokuş yapabilecekleri bir alan olacak” sözlerine yer verildi.

Yorumlar (0)