banner2

banner1

banner22

1 yılda 3'üncü kez Bulgaristan seçim heyecanı

Bulgaristan'da parlamentoda yeteri çoğunluk sağlanamaması nedeniyle bu yıl üçüncü kez alınan milletvekili seçim kararı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi başladı.

GÜNDEM 14.11.2021, 10:36 Editör: Ebru Bulut
1 yılda 3'üncü kez Bulgaristan seçim heyecanı
banner48

Bulgaristan'da parlamentoda yeteri çoğunluk sağlanamaması nedeniyle bu yıl üçüncü kez alınan milletvekili seçim kararı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimi başladı. Türkiye'deki çifte vatandaşlar, parlamentoda daha fazla Türk milletvekilinin seçimi kazanması ve Bulgaristan tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanlığı için olan Türk aday Mustafa Karadayı için sandık başına koştu.

126 SANDIK YERLEŞTİRİLDİ

Türkiye'de Bulgaristan seçimleri için oy kullanma hakkına sahip yaklaşık 350 bin çifte vatandaş için Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Mersin, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova'da merkez ve ilçelerde 126 sandık yerleştirildi. Saat 07.00'de başlayan oy verme işlemi, saat 21.00'e kadar devam edecek. Sadece kimlik belgesi ile oy kullanılabilecek, ehliyet geçerli olmayacak. Seçmen listesinde adı çıkmayanlar da kimlik belgelerini ibraz ederek oy kullanabiliyor. Kayıt yaptırmayanlar pazar günü sandık başında dahi dilekçe doldurarak oy kullanabildi.

banner84
Yorumlar (0)