banner2

banner1

banner22

1 askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek harekatında, PKK'lı teröristlerce daha önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 1 askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

GÜNDEM 25.04.2021, 23:29 Editör: Ebru Bulut
1 askerimiz şehit oldu
banner48

Milli Savunma Bakanlığı Pençe-Şimşek harekatında PKK'lı teröristlerce daha önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın şehit olduğunu açıkladı.

ACI HABER ULAŞTI

Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda Uzman Çavuş Aygün Çakar şehit düştü. Şehidin İstanbul’da ikamet eden ailesine acı haber ulaştı. Samsun’un Vezirköprü ilçesi Darıçay Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Şehit Aygün Çakar’ın naaşının bu akşam Amasya Merzifon Havalimanı’na getirileceği, buradan Vezirköprü ilçesine götürüleceği öğrenildi. Şehidin naaşı yarın Vezirköprü ilçesinde toprağa verilecek.

MSB DUYURDU

Yapılan açıklamada, "Pençe- Şimşek harekâtı bölgesinde teröristler tarafından daha önceden döşenen bir EYP'nin patlaması sonucu yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız tahliye edildiği Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 25 Nisan 2021 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)