banner2

banner1

banner22

1 askerimiz şehit düştü

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-Kaplan Operasyonu'nda teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

GÜNDEM 12.07.2020, 23:49 Editör: Ebru Bulut
1 askerimiz şehit düştü
banner48

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir askerimiz şehit oldu. Millî Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 12 Temmuz 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılmış yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi.

3 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Çatışmada 3 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadelerine yer verildi.

"SİLAH ARKADAŞLARIN KANINI YERDE BIRAKMADI"

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar operasyonla ilgili açıklamasında şehidimizin fotoğrafını paylaşarak "P. Astsubay Ethem Demirci. Bugün Haftanin'de çıkan çatışmada şehit düştü. Ruhun şad olsun kahraman kardeşim. Tırnağın etmez, ama çatışmada 3 terörist gebertildi. Silah arkadaşların kanını yerde bırakmadı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)