banner2

banner1

banner22

Yaylada hayır pilavı

Sütalan Yaylası geleneksel hayır pilavlarından birisine daha ev sahipliği yaptı. Onlarca kazanda pişirilen pilav muhabbet ve beraberlik için servis edildi.

Geyve 22.07.2018, 14:55
Yaylada hayır pilavı
banner48

Geyve İlçesi’ne bağlı Sütalan Yaylası’nda gelenek olarak yapılan hayır pilavlarından birisi daha yoğun katılım ile gerçekleşti. MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir, MHP Eski Milletvekili Zihni Açba’nın onur konuğu olarak katıldığı hayır pilavına binlerce vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberliği pekiştirmek ölmüşlere rahmet okumak için düzenlenen hayır pilavına ilçeden ve il dışından binlerce vatandaş katıldı. Öğle namazı öncesinde Mevlid-i şerifler ve duaların okunduğu program yaylada öğle namazının ardından ikram edilen pilavla devam edildi. Aynı kaptan kaşıklanan pilav eşliğinde edilen sohbetlerin ardından güreş müsabakaları yapıldı. Her yaştan katılımcıların kazanmak için mücadele ettiği güreşler büyük ilgi gördü.

Geleneksel hale gelen ‘hayır pilavı’nın bir ritüel olduğunu belirten Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Komşular gurbette ki hemşehrilerin buluşmasıdır esasında etkinlik. Birlik ve beraberliği pekiştirmek, hasret gidermek için yapılır. Sütalan Yaylamız’da ki etkinliğe katılım oldukça fazla. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 

Yorumlar (0)