banner2

banner1

banner22

Yaşlı çiftin oğullarından ilk açıklama

Geyve ilçesi Eşme Mahallesinde iki katlı ahşap evde yaşayan yaşlı çift hayatını kaybetmişti. Yaşlı çiftin tek çocuğu Recep Şervan, yangın sigaradan çıkmış olabileceğini söyledi.

Geyve 29.12.2020, 12:50 Editör: Gizem Demirsoy
Yaşlı çiftin oğullarından ilk açıklama
banner48

Geyve ilçesi Eşme Mahallesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, yaşlı çiftin yaşadığı iki katlı ahşap evde yangın çıkmıştı. Çıkan yangında 81 yaşındaki Mehmet Şervan ve 80 yaşındaki eşi Havva Şervan hayatını kaybetmişti. Yapılan ilk incelemelere göre ise yangının, sigara izmaritinden çıktığı yönünde rapor hazırlandı.

“YANGIN SİGARADAN ÇIKMIŞ OLABİLİR”

Yaşlı çiftin tek çocuğu olan Recep Şervan olayla ilgili yaptığı açıklamada, babasının sigara içerken birçok kez uyuya kaldığını ve bu konu hakkında kendisini sürekli uyardıklarını belirterek “Babam 81 yaşındaydı, yaşlıydı. Sigaradan çıkmış olabilir. Birkaç sefer uyarmıştım, sigarayı bırakıp uyuma diye. Büyük ihtimalle bu sebepten çıktı. Yangının çıktığı yer belli. Tahminim sigara içti ve sonra odaya gitti yatmaya. Yatak ve eşyalar tutuşmuş. Annem kapıya yönelmiş, orada kalmış. Babam da tuvalete doğru kaçmış o oda orada hayatını kaybetmiş. Sobadan çıktığı yazılmış, üzüldüm bunları görünce. Acımız büyük, rabbim anne ve babamıza rahmet eylesin" İfadelerini kullandı. Öte yandan olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)