banner2

banner1

banner22

Sağlığınız için görev yapıyor

Geyve Belediyesi yıllardır sürdürdüğü evde sağlık hizmetinin koronavirüs ile etkin mücadele edildiği dönemde de kesintiye uğramadan devam ettiğini açıkladı.

Geyve 25.03.2020, 18:32 Editör: Aysima Kortak
Sağlığınız için görev yapıyor
banner48

Geyve Belediyesi tarafından 2015 yılından bu yana kesintisiz devam eden Evde Sağlık Hizmetinin, EvdeKal çağrılarının yapıldığı dönemde kesintisiz devam edeceği açıklandı. Belediyede görevli sağlık teknisyeni tarafından sağlık hizmeti verilmesinin bu dönemde çok önemli olduğu ve hizmetin aksamadan sürdürüleceği bildirildi. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda bazı internet sitelerinin yanlış bilgi veya maksatlı olarak konunun çarpıtıldığı ileri sürüldü.

Geyve Belediyesi resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle;

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Sakarya’da yayın yapan bir haber sitesinde yanlış bilgiden veya kasıtlı olarak, Evde Sağlık Hizmetinin devam ettiğini kamuoyuna duyurmak için yaptığımız paylaşımlarda kullandığımız fotoğraf Sağlık Teknisyenimiz Sayın Ferhat Duman’a aittir.

Her ne hikmetse bahsi geçen haber portalında fotoğraftaki kişinin Belediye Başkanımız olduğu ve evde izolasyonu deldiğimiz yazılarak algı yapılmak istenmiştir. Geyve Belediyesi, Evde Sağlık Hizmetini 2015 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürmektedir. Koronaviras ile mücadele sürecinde de hizmette aksama olmadan devam edecektir.

“EvdeKal ” çağrısının ne kadar gerekli olduğunu ve her fırsatta çağrının yinelendiği bir dönemde, Evde Sağlık Hizmeti ile izolasyonun delinmediği aksine insanların evde kalmasına olanak sağladığı ortadadır. Eksik bilgi veya kasıtlı olarak yapılan haberle ilgili takdiri kamuoyuna bırakarak, Evde Sağlık Hizmetinin kesintisiz devam ettiğinin bilinmesini isteriz.

#EvdeKalGeyve, #EvdeKalSakarya,

Yorumlar (0)