banner2

banner1

banner22

Para Etmeyince Hayvanlara Yem Oldu

Geyve’de karpuz para etmeyince hayvanlara yem oldu.

Geyve 22.08.2017, 12:00
Para Etmeyince Hayvanlara Yem Oldu
banner48

Geyve Umurbey mahallesinde çiftçilik yapan Niyazi Önal, karpuz fiyatlarına isyan ederek, “İnsanlar 10 kuruşa yemedi, hayvanlar bali yesin” diyerek karpuzları hayvanlara yedirdi.

 

Karpuz bu yıl üreticinin yüzünü güldürmedi. Marmara bölgesinin meyve sebze diyarı Geyve’de üretilen karpuz,10 kuruşluk fiyata rağmen alıcı bulamayınca hayvanlara yem oldu. Yaz aylarının vazgeçilmez ürünü olan ve aşırı yaz sıcaklarında bolca tüketilen karpuz, fiyatlarının düşük olmasına rağmen alıcı olmaması sebebiyle üreticinin elinde kaldı.

TARLADA ALICI YOK! MARKETTE 1 LİRA

Üreticiler tarla ile market arasındaki uçuruma da isyan ediyor. Karpuz üretimi son yılların en yüksek seviyesine çıkmasına ve fiyatların 10 kuruşa kadar gerilemesine rağmen, pazar ve marketlerde karpuzun kilo fiyatı hala bir lira seviyesinden satışa sunuluyor. Bu fiyat uçurumundan hem üretici hem de tüketici zarar görüyor.

HAYVANLARA DÖKÜLDÜ

Geyve Umurbey Mahallesinden Niyazi Önal para etmeyen karpuzu hayvanlara yem olarak yedirdi. Karpuzu hayvanlara dökerken videoya çekip sosyal medyadan paylaşan Önal, “İnsanlar 10 kuruşa yemedi, hayvanlar yesin.” diyerek isyan etti.

Yorumlar (0)