banner2

banner1

banner22

Özdemir ailesi hayallerini anlattı

Geyve’nin Setçe Köyü’nde yokluk içinde yaşayan ailenin en genç üyesi olan Ebru Özdemir, abisi için hayali iş ve araba olduğunu söylerken kendi hayali için ise Adapazarı’na gitmek istediğini söyledi.

Geyve 13.06.2020, 13:09
Özdemir ailesi hayallerini anlattı
banner48

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’nden Nazile Akarsu’nun haberine göre; Geyve’nin Setçe Köyü’nde yokluk içinde yaşayan 3 kişilik ailenin dramı, kısa bir süre önce basına yansımıştı. Özdemir Ailesi’nin feryadını Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya duymuş ve kendilerine başlarını sokacakları sıcacık yuvanın müjdesini vermişti.

“EN BÜYÜK HAYALİMİZ BİR EVİMİZİN OLMASI”

Evsiz kaldıktan sonra zor günler geçirdiklerini anlatan abi Tuncay Özdemir, “Geyve Belediye Başkanımız bize yeni bir ev yapacak. Ben çalışmıyorum, burada günlük işlere gidiyorum. Köyümüz merkeze çok uzak olduğu için maaşlı bir iş de bulamıyorum. Merkezde bir evimiz olmuş olsaydı, maaşlı bir işe girip çalışırdım; ama şu anda maalesef sadece günlük işler… Kazandığım parayla anneme ve kardeşime bakmaya çalışıyorum. Bize kol-kanat geren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya minnettarız. Şu anda en büyük hayalimiz bir evimizin olması” şeklinde konuştu.

“OKUYABİLSEYDİM ÖĞRETMEN YA DA HEMŞİRE OLMAK İSTERDİM”

Ailenin en genç üyesi 24 yaşındaki Ebru Özdemir ise, günlerini yemek ve temizlik yaparak, annesine bakarak geçirdiğini anlattı. Genç kız, “Annem rahatsız olduğu için annemi ben bakıyorum. Bir evimiz olsun, evimizin balkonu ve bahçesi olsun istiyorum. Bahçeye bir şeyler ekmek istiyorum. Abimin bir arabası olsun istiyorum; bizi gezmeye götürür. Özel okula gittim, ama okumayı sökemediğim için bırakmak zorunda kaldım. Ben okuyabilseydim öğretmen ya da hemşire olmak isterdim” ifadelerine yer verdi.

“ADAPAZARI’NA GİTMEK İSTİYORUM”

Ebru Özdemir hayalini kurduğu şeyleri ise şu sözlerle anlattı: “Bir evimiz olduğu zaman benim kendi odamın olmasını isterdim. Bir de evimizde şofben olmasını istiyorum. Çünkü banyo yapmak için, bulaşık yıkamak için sobanın üzerinde su ısıtıyoruz. Çeşmemizden herkesinki gibi sıcak su akmasını istiyorum. Ben bir de hiç sinemaya gitmedim; sinemaya gitmek ve Adapazarı’na gitmek istiyorum. Adapazarı’na gidip hiç gezmedim. Bir de hastaneye gitmek istiyorum, ama randevu bulamıyorum. Ellerim titrediği için doktora gitmek istiyorum.”

Yorumlar (0)