banner2

banner1

banner22

Öğrenci ve veliler çaresizdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sosyal medya hesabından paylaştığı Nuray Yıldırıcı, “Veliler EBA konusunda sorun yaşıyordu. Oturup beklemek bir öğretmene uygun değil diyerek bu adımı attım” dedi.

Geyve 25.11.2020, 15:15 Editör: Aysima Kortak
banner48

Geyve İlçesine bağlı Nuriosmaniye Mahallesi’nde bulunan Nurisomaniye Süleyman Gülsüm Odabaş İlköğretim Okulu’nda görevli Nuray Yıldırıcı isimli sınıf öğretmeni, ulaşım kolaylığı sağlamak nedeniyle satın aldığı motosikleti uzaktan eğitime destek aracına çevirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Nuray Yıldırıcı’yı hem Ankara’da ağırladı hem de kendisini konu alan videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞTIM

Kendi motosikletiyle öğrencilerine tek tek giden ve EBA konusunda destek veren Nuray Yıldırıcı, “Hepimizi derinden sarsan Covid-19 Pandemisi, öğrenci ve velilerimizi çok çaresiz bıraktı. Devletimizin, Bakanlığımızın bizlere sunduğu EBA uygulamalarını kurmakta sorun yaşıyordu veliler. Telefonla görüştüğümüz, mesajlaştığımız velilerimizin bazıları bu uygulamaları indiremediğini; bazıları ise bunu kullanacak akıllı cihazlarını olmadığını söyledi. Bende ne yapabileceğimi düşündüm ve o sırada pencereden motorumu gördüm. Fotokopilerimi dağıtmaya başladım motorumla, sosyal mesafeye de dikkat ederek ödevleri dağıttım. Daha sonra gittiğim her öğrencimin EBA konusundaki sıkıntıların dinledim ve yapabildiğim kadarıyla sorunları çözmeye çalıştım” dedi.

VELİLERE PSİKOLOJİK DESTEK

Konuyla ilgili olarak konuşan Okul Müdürü Fatih Temren, “Uzaktan eğitim bilinmeyen bir süreçti, bununla mart ayında tanıştık. Bir köy okulu olmamız ve internet sorunları yaşamamız bizi de oldukça zorladı bu süreçte. Kendi motosikletiyle yeri geldi telefonunu modem olarak kullandırarak, yeri geldiğinde ödevleri ev ev dağıtarak yeri geldiğinde ise okuldaki EBA destek birimimize öğrenci taşıyarak kullandırdı motorunu. Bu süreçte velilere psikolojik destek sağlaması çok önemli ve çok iyiydi. Bunu Nuray Öğretmenimiz sayesinde başardık” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)