banner2

banner1

banner22

Muhtar yardım çağrısı yaptı

Geyve’nin Doğançay Mahallesi’nde bulunan tarihi tren garında bulunan çınar ağaçları ihtişamlı görüntülerinden çok uzak. Kuruyan ağaçlar rüzgara direnemeyince mahalle muhtarı tehlikenin ortadan kaldırılması için çağrı yaptı

Geyve 13.02.2021, 15:47 Editör: Onur Güden
Muhtar yardım çağrısı yaptı
banner48

ÇINARLAR KURUDU

Bir dönem sinema filmlerine doğal sahne, fotoğraf sanatçılarına ilham olan Doğançay Garı’nda ki tarihi çınarlar ‘tehlike saçıyor’ başlığıyla haberlere konu oluyor. Doğançay’ın tanıtımında büyük rol oynayan çınar ağaçları alt geçit ve tarihi tren garının restorasyonunun ardından kurumaya başladı. Ne TCDD yetkileleri nede işin uzmanları tarihi çınarların kurumasının önüne geçemedi. Tarihi çınar ağaçları dün sanata yaptıkları katkıyla haber olurken bugünlerde tehlike saçıyor başlığıyla haberlere konu oluyor.

ACİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Doğançay Mahalle Muhtarı Murat Çınar sosyal medya hesabından ihtişamından eser kaymayan çınarların tehlikeli boyuta geldiğine vurgu yaparak paylaşımda bulundu. Muhtar Çınar “Köyümüzdeki asırlık çınar ağaçlarımız kurumakta ve aşırı rüzgârlarda kırılıp tehlike arz etmektedir. Bugün kırılan ağaçlar TCDD tarafından restore edilen tarihi gar binasının üzerine doğru düştü ve elektrik tellerini kopardı. Tek şansımız ve duamız o ağaç devrildiğinde trenin geçmiyor olmasına. Yetkililerden biran önce kuruyan ağaçların kesilmesi, yerine yenilerinin dikilmesi, yaş olanlarında biran önce budanmasını istiyoruz. Hepsi evlerin, elektrik tellerinin ve tren yolu üzerinde duruyor. Her hangi bir felakete mahal vermeden acil çözüm istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)