banner2

banner1

banner22

Mahalleye giriş ve çıkışlar kapatıldı

Geyve İlçesinde 7 evde yaşayan ve 14’ü koronavirüs pozitif toplam 33 kişi, koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alınmıştı. Mahallenin yarısında giriş ve çıkışlar kapatılırken bölgeye polis ekipleri gönderildi.

Geyve 21.02.2021, 14:15 Editör: Ebru Bulut
banner48

14 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Geyve İlçesine Bağlı Orhaniye Mahallesi Çakır Sokakta iddialara göre akraba ziyareti sonrasında 14 kişide koronavirüse rastlandı. Geyve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma neticesinde birbirleriyle akrabalıkları bulunan aynı sokakta yaşayan 33 kişinin yaşadığı 7 ev, koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alındı. Mahalle Muhtarı Erkan Çakmak, “Yaklaşık 33 vatandaşımız 7 gün boyunca evlerinde karantinada kalacaklar. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, sokağımızda görülen vaka artışından sebep böyle bir karar alındı. Sokağımızda gereken tedbirler alındı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlileri ve Mahalle Muhtarı olarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için buradayız. 14 vatandaşımızda pozitif vaka görüldü ama genel durumlarında herhangi bir sıkıntı yok. Şuan için genel durum olarak iyi diyebilirim. Koronavirüs hastalığının yayılması sokak komşuluğundan kaynaklı olabilir, çalıştıkları yerlerden kaynaklı olabilir. Şuanda kesin bir şey söylemek mümkün değil” ifadelerini kullandı.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Alınan karar sonrasında Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sokağın yarısından itibaren giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Yorumlar (0)