banner2

banner1

banner22

Kusursuz içmesuyu hizmeti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Geyve’nin dört bir yanında içmesuyu altyapısına yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Geyve 17.07.2018, 16:03
Kusursuz içmesuyu hizmeti
banner48

Su kaynakları ıslah ediliyor. Şebeke ve isale hatları yenileniyor. Bu kapsamda Epçeler ve Akkaya Mahallelerini kusursuz içmesuyu altyapısına kavuşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyleyen SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, Saraçlı Mahallesi’nde ise içmesuyuna ilişkin hiçbir problem kalmadığını belirtti.

6 kilometrelik isale

Geyve’nin yüzölçümü olarak Sakarya’nın en büyük ilçelerinden birisi olduğunu söyleyen Ercan, “Büyükşehir yasası ile birlikte Geyve’de köyden mahalleye dönen çok sayıda yerleşim birimi bulunuyor. Bu bölgelerimize en iyi şekilde hizmet götürmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Epçeler ve Akkaya Mahallelerine içmesuyu kaynağından ulaşan eski isale hattı vatandaşların arsasından geçiyordu. Bu ise arıza durumlarında araçlarla ulaşımı elverişsiz olan bölgelere müdahale etmemizi zorlaştırıyordu. Aynı zamanda oldukça eski olan bu hat nedeniyle kayıp kaçak ve su yetersizliği sorunları yaşanıyordu. Bu hattı yenileyerek bölgeye daha iyi hizmet sunmak için 16 metre derinliğe ulaşan kazılar yaptık. Şu anda bölgeye 6 kilometrelik isale hattı inşa ediyoruz. Hattı yol güzergâhına alıyoruz” diye konuştu.

Kaynaklar ıslah ediliyor

Ercan, “Epçeler ve Akkaya Mahallelerinin şebeke hatlarını kısa süre önce yenilemiş, Akkaya’ya 50 metreküplük bir depo teşkil etmiştik. Aynı zamanda bu mahallelere birinci sınıf kalitede içmesuyunu ulaştırdığımız Kamışlı-Ortaköy kaynağını ıslah ediyoruz. Kaynakta kaptajların bakımlarını yapıyoruz. Bu çalışmalarla birlikte Epçeler ve Akkaya kusursuz içmesuyu altyapısına kavuşacak. Saraçlı Mahallesi’ne ise 1,3 kilometre uzunluğunda isale hattı inşa etmiş, mahallenin içmesuyu şebekesini tamamen yenilemiştik. Saraçlı’nın içmesuyu kaynağını da ıslah ettik. Bölgeye maslak teşkil ettik. Kaynakta drenaj ve iyileştirmeler yaptık. Mahalleyi sağlam içmesuyu altyapısıyla buluşturduk. Geyve’de ve diğer ilçelerimizde vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)