banner2

banner1

banner22

Kurallar hiçe sayıldı

Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattımıza bir okurumuz tarafından gönderilen görüntüde Geyve otobüsünde fazla yolcu alınması ve sosyal mesafeye dikkat edilmemesine bir vatandaş tepki gösterdi.

Geyve 27.07.2020, 21:23 Editör: Aysima Kortak
Kurallar hiçe sayıldı
banner48

Koronavirüs salgınında vaka sayısındaki düşüşle birlikte Bilim Kurulu'nun talimatları doğrultusunda daha önce valiliklere gönderilen şehir içi toplu taşıma araçları ve personel servislerine araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimat yürürlükten kalktı. İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere gönderilen genelgede minibüs, dolmuş, halk otobüsü ve belediye otobüsleri gibi kent içi ulaşım araçlarına ayakta yolcu alınmama kararı alınmıştı.

KURALLAR HİÇE SAYILDI

Buna rağmen, Geyve İlçesinde bir otobüste Haberlisin.com Whatsapp İhbar Hattımıza okurlarımız tarafından gönderilen görüntüde, şehir içi yolcu taşıyan bir otobüste doluluk oranı ile sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Otobüste ayakta yolcu alınırken bazı vatandaşların tedbirlere uymadığı da görüldü.

DENETİMLER SIKILAŞSIN

İhbar hattımızdan görüntüleri gönderen vatandaş duruma tepki gösterirken denetimlerin sıklaştırılmasını ve minibüs şoförlerinin uyarılmasını istedi.

Yorumlar (0)