banner2

banner1

banner22

Köpekler korku saçıyor

Geyve’nin Karaçam Mahallesi kestanelik mevkiinde aç kalan sokak köpekleri çiftlik hayvanlarına saldırdı. Bölge halkı il dışından getirilip rastgele salınan köpeklerin korkuya neden olduğunu söyledi.

Geyve 13.06.2020, 13:26 Editör: Aysima Kortak
banner48

MAVİ TENTELİ KAMYON

Karaçam Mahallesi kestanelik mevkiinde aç kalan sokak köpekleri çiftlik hayvanlarına saldırdı. Çok sayıda tavuk ile koyunu parçalayan köpekler bölge halkını isyan ettirdi. Hayvanları saldırıya uğrayan mahalleli “Özel şirketler çevre illerden topladıkları köpekleri ormanlık alana bırakıyor. Mavi tenteli bir kamyonun bölgemize köpekleri bırakıp gittiğini gören komşularımız var. Plakasını alamamış komşular. Çok sayıda tavuğumuz zayi oldu. Koyunlarımdan yaralanan ve kesmek zorunda kaldıklarımız var” dedi.

‘YARDIM BEKLİYORUZ’

Çocukların sokakta oynamaktan korktuğunu ifade eden mahalle halkı “Artık bu soruna bir çözüm bulunsun istiyoruz. Hayvanlarımızın telef olmasının ötesinde bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Bugün aç kaldıkları için hayvanlarımızı telef eden köpeklerin yarın çocuklarımıza saldırmayacağının garantisi yok. Hayvanlarımızın telef olmaması, çocuklarımızın güvenle sokakta oynaması için yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Yorumlar (2)
Burak G 12 ay önce
Haberde bir yanlış var. Aç kalan köpekler, parçaladıkları hayvanları yerler. Fotoğraflardaki hayvanların hiç birisi yenmemiş, sadece parçalanmış ve bırakılmış.
Bu da köpeklerin ya karakter olarak, ya da eğitilmeleri sonucu vahşi olduğu, öldürme içgüdüsü ile önlerine gelen canlıları katlettikleri sonucunu doğuruyor.
Aç köpek diye masumlaştırmayınız. Teşekkürler.
Fatih 12 ay önce
Köpekler apex predator yani en üst avcidir avcısı yoktur ama kendisi tüm hayvanlari yer bazıları eğitim zırt pırt dese de inanmayın köpekler vejeteryan değildir buldukları hayvanlari öldürüp yerler.