banner2

banner1

banner22

Hizmette sınır yok

Geyve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), “Dostluk, kardeşlik ve Geyve KYK” sloganıyla öğrencilere en güzel hizmeti veriyor.

Geyve 06.10.2021, 11:16 Editör: Nisa Çoban
Hizmette sınır yok
banner48

Geyve KYK Müdürü Fatih Toydemir, “259 kız, 255 erkek olmak üzere 514 öğrenci kapasiteli yurdumuzda, öğrencilere en güzel hizmeti vermeye devam ediyoruz. Odalarımız dörder kişilik. Her öğrencinin ayrı ayrı çalışma masası, dolabı ve yatağı mevcut. Tuvalet ve banyolarda 24 saat sıcak su akmakta. Odalarda öğrencilerin kullanımına hazır mini buz dolapları var. İnternet mevcut. Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği verilmektedir” dedi.Toydemir, “Kız ve erkek yurtları ayrıdır. Her iki tarafın mini kitaplığı, spor salonu, basket ve voleybol sahası, satranç, bilek güreşi yapma yeri, konferans salonu, etüt salonu, dışarıdan gelecek öğrenciler için gençlik merkezi var. Öğrencilerin sosyal yönden gelişmeleri ve sağlıklı yaşayabilmeleri için sportif müsabakalar düzenliyoruz. Yüzme bilmeyen kalmasın düşüncesiyle, Adapazarı’ndaki havuza yüzmeye götürüyoruz. Geyve Halk Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak, öğrencilerin talebine uygun çeşitli kurslar açmaktayız. Geyve Müftülüğü’nden manevi rehberlik ve danışmanlık desteği alıyoruz” ifadelerini kullandı.

ETKİNLİKLER

Toydemir, “Öğrencilerimiz ile idare personeli arasında aile sıcaklığı vardır ve kapılarımız öğrencilere 24 saat açıktır. KYK’da kalıp mezun olan eski öğrencilerimiz halen daha bizleri ararlar. Bu da hizmetimizden memnun kaldıklarını gösterir. Geyve’ye yeni gelen öğrencilerin çevreye uyum sağlamaları için ilçeyi tanıtıcı geziler düzenliyoruz. Müze ve doğa gezileri yapıyoruz. Öğrencilerle beraber önemli gün ve haftaları kutlama etkinlikleri yapıyoruz. Şehit ailelerini ziyaret ediyoruz. Yaşlılara ve çevre temizliğine karşı duyarlı olmaları için örnek çalışmalar yapıyoruz” dedi.

TEMİZLİK ve GÜVENLİK

“KYK yurtlarımızın kat görevlileri, kız ve erkek bloklarını her gün baştan aşağı temizlemektedir” diyen Toydemir, “Binanın bahçesi ve içi 24 saat kamera ile kontrol edilmektedir. Bunun için öğrenciler yurdumuzda gönül rahatlığıyla kalmaktadır. Pamukova MYO öğrencileri de dahil olmak üzere, Geyve KYK yurduna baş vuran bütün öğrenciler yurda yerleştirildi. Bütün öğrencilerimize sağlık ve başarılar dilerim” dedi.Geyve KYK’da kalan öğrenciler ise, “Geyve KYK’da kalmaya başlayınca, anne-babamıza telefonla şöyle dedik: ‘Bizleri merak etmeyin. Çünkü bizler Geyve KYK’da aile sıcaklığı ortamında, güven ve huzur içindeyiz. Yurttaki hizmetlerden memnunuz. Bu yurdu yapanlardan ve bizlere hizmet edenlerden Mevla’m razı olsun. Allah devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)