banner2

banner1

banner22

Havadan görüntülendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Geyve’nin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan yeni meydanı tamamlayarak dün hizmete açtı. Geyve Meydanı gece drone ile havadan görüntülendi.

Geyve 20.07.2021, 16:08 Editör: Aysima Kortak
Havadan görüntülendi
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yürüttüğü yenileme çalışmalarından bir tanesini daha tamamladı. Yoğun bir çalışmayla, hızlı bir şekilde inşa edilen Geyve Meydanı için proje alanında açılış töreni gerçekleştirildi.

AYVA MOTİFİ, AYVA BAHÇESİ VE TARİHİ DOKUYA UYGUN MİMARİ

İlçe merkezinde 25 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen yeni meydanda bölgenin simgesi olan ayva motifine yer verildi. Peyzaj alanları, tarihi mimariye uygun yapısı ve sosyal alanlarıyla meydan ve bu alanda vatandaşlara Geyve ve şehrin yöresel lezzetlerini sunacak olan Geyve Yöresel Ürünler Satış Merkezi’nin açılışı geniş katılımlı bir törenle yapıldı. Geyve’nin merkezini modern bir görünüme kavuşturan meydanda ayva bahçesi ve vatandaşların vakit geçirebileceği sosyal alanlar inşa edildi.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Meydanın geneline doğal kandıra taşı işlendi ve civarda bulunan toplam 10 sokak Geyve’nin tarihine uygun bir mimariyle yenilendi. Proje kapsamında ayrıca Sinan Bey Camii önüne Türk İslam mimarisine uygun şekilde revaklar ile birlikte 10 adet WC ve yer altı şadırvanı yapıldı. Maliyeti 10 milyon 320 bin TL’ye mal olan projenin açılış kurdelesini Başkan Yüce ve protokol üyeleri kesti. Öte yandan Geyve Meydanı gece drone ile havadan görüntülendi.


Yorumlar (0)