banner2

banner1

banner22

Geyve’de fidan hırsızlığı

Geyve’nin Ahibaba Mahallesinde yeni dikilmiş 170 adet hurma fidanı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sökülüp çalındı.

Geyve 04.02.2021, 22:06 Editör: Ebru Bulut
Geyve’de fidan hırsızlığı
banner48

170 ADET FİDAN ÇALINDI

Ahibaba Mahallesi, Akseki mevkiinde M.Ş.’ye ait 14 dönümlük arazi üzerine dikili 400 adet sertifikalı Trabzon Hurması cinsi fidandan yaklaşık 170 adedi kimliği belirsiz kişilerce sökülerek çalındı.

“PİYASA DEĞERİ YAKLAŞIK 8 BİN LİRA”

Fidanları çalınan M.Ş. yaptığı açıklamada “Akseki köyünde bulunan 14 dönümlük araziye dikmiş olduğum 400 adet sertifikalı Trabzon Hurması fidanından 170 adedi kazıklarına varıncaya kadar sökülüp çalınmış. Pazar günü araziyi kontrole geldiğimde duruyordu, muhtemelen Salı günü gece karanlığında fidanlarımızı söküp çaldılar. Anayolun kenarında olduğu için sırayla sökmüşler. Dün akşam uyamadım, sabaha kadar malın başındaydım. Tanesini 35 liradan almıştım, sordum bugün 50 liraymış. Piyasa değeri yaklaşık 8 bin lira olan 170 adet fidanımız araziden sökülerek çalınmış.

“ÇOLUK ÇOCUK EMEK VEREREK DİKTİK”

Sertifikalı boyanmış Trabzon Hurması fidanlarını özel olarak getirtmiştim. Maddi değil de manevi olarak çok üzüldük. Biz o fidanları çoluk çocuk emek vererek diktik. İlk defa böyle bir şey başımıza geldi. Kazılarına kadar çalmışlar. Çalanlar ya dikecek, ya satacak. Rabbim büyük. Nihayetinde yapanlar ortaya çıkacak. Dün akşam uyamadım, sabaha kadar malın başındaydım. Rabbim büyük, nihayetinde yapanlar ortaya çıkacak” dedi. M.Ş.’nin bilgi verip, şikayetçi olması üzerine Geyve Jandarması soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)