banner2

banner1

banner22

Geyve'de heyecanlandıran keşif

Geyve'nin doğal güzellikleri her geçen gün yeni yeni keşfedilmeye devam ediyor. Geyve'nin Setçe mahallesinde bulunan kanyon ilk kez gün ışığına çıktı. Ersin Uğral ve arkadaşları tarafından fotoğraflanan kanyon resmen görenleri büyüledi.

Geyve 19.05.2020, 22:33 Editör: Ebru Bulut
Geyve'de heyecanlandıran keşif
banner48

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Bölgede yaşayanların konuştuğu, yaşlıların sürekli dile getirdiği Setçe’nin doğal güzelliği olan kanyon Ersin Uğral ve arkadaşları tarafından fotoğraflandı. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli Ersin Uğral, Setçe Mahallesine yaklaşık 5 km mesafede bulunan kanyonu arkadaşlarıyla birlikte ilk kez görüntüledi. Yaklaşık 30-40 metre derinliğinde olan kanyonun bir insanın geçebileceği genişlikte olduğu belirtildi.

İLK KEZ GÖRDÜM

Setçe Mahallesi’nden olmasına rağmen bu doğal güzelliği ilk kez gördüğünü belirten Ersin Uğral; "Setçeli olmama rağmen ilk kez gördüm. Büyüklerimiz hep anlatırlardı, rivayetlere göre ekin biçerlerken hatta Ağustos ayında bile kar getirirlermiş. Arkadaşlarımızla kar alırız diye gittik ancak kar bulamadık. Köyden yaklaşık 5 km uzaklıkta bulunan bu kanyon yaylaya giderken, ormanın derinliklerinde ulaşılması zor bir noktada bulunuyor. Geyve'de özellikle köyümde böyle bir güzelliğin olması beni fazlasıyla heyecanlandırdı." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (1)
cevdet cevar 13 ay önce
kanyon mu bu iyiymiş