banner2

banner1

banner22

Geyve'de bir okulda korona

Geyve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıkması üzerine eğitime ara verildi

Geyve 28.03.2021, 14:46 Editör: Serenay Yaşar
Geyve'de bir okulda korona
banner48

Geyve ‘de hizmet veren Geyve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir öğretmenin covid-19 testinin pozitif çıkması nedeniyle okulda eğitime ara verdi.

OKUL YÖNETİMİ SOSYAL MEDYADAN YAPTIĞI AÇIKLAMA

"Değerli velilerimiz, Kurumumuz Covid-19 salgınının başladığı günden itibaren bütün önlemleri alarak eğitimlere devam etmiştir. Çok şükür faaliyetlerimiz bu hassasiyet nedeniyle sorunsuz olarak sürdürülmüştür. Sağlık Bakanlığı verilerine göre en riskli iller arasında bulunan Sakarya ili bütün önlemlere rağmen vakaların artığı bilinmektedir. Bu bağlamda Kurumumuzda 26 Mart Cuma günü vaka tespit edilmiştir. Bu haberden sonra kurumda eğitim öğretim faliyetleri durdurulmuş ve tüm öğretmenlerimiz tedbiren test yaptırmaya yönlendirilmiştir. Sağlık Bakanlığı, Valilik ve Kaymaklık makamlıklarımız ile işbirliği yapılarak bütün öğrenci ve personelimizin sağlığını koruma amaçlı çalışma başlatılmıştır. Bu önlemler çerçevesinde filyasyon ekiplerine Kurumumuz bütün öğrenci ve çalışanlarının bilgi ve telefonları verilmiş olup, 22 Mart Pazartesi gününden itibaren kurumumuza gelen bütün öğrencilerimizin velileri ekipler tarafından bilgilendirilmeye başlanmıştır. Bütün öğrenci ve velilerimize sağlıklı günler diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)