banner2

banner1

banner22

“Eğitim için yollara düştük”

Geyve ilçesi Süleyman Gülsüm Odabaş İlkokulunda görev yapan sınıf öğretmeni Nuray Yıldırıcı’nın salgın sürecinde öğrencileriyle iletişimde kullandığı motosikleti okuldaki tüm öğretmenlerin katılımıyla uzaktan eğitim için EBA Mobil Destek Aracına dönüştürüldü.

Geyve 05.10.2020, 15:19 Editör: Gizem Demirsoy
“Eğitim için yollara düştük”
banner48

Okul Müdürü Fatih Temren, uzaktan eğitim sürecinde internet erişimi olmayan öğrencileri için EBA Destek Noktası oluşturduklarını ancak destek noktasına ulaşamayan öğrenciler için de Nuray Öğretmen'in motosikleti başta olmak üzere diğer öğretmenlerinin de özel otomobilleriyle öğrencilerin evlerine kadar giderek hizmet vermeye çalıştıklarını ifade etti.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN VARLIĞIYLA BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ”

Uzaktan eğitimde tüm öğrencilerin EBA’dan faydalanması için kendi imkânlarını eğitimin hizmetine sunan öğretmenlerimizin varlığıyla büyük gurur duyduklarını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Biz böylesine fedakâr öğretmenlerimizle her zorluğu aşarız. Geyve’nin Gülsüm Odabaş İlkokulundaki öğretmenlerimiz başta olmak üzere öğrencilerine ders verebilmek için mesleğini layığıyla yerine getiren tüm meslektaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.” dedi. Geyve sokaklarında büyük ilgi çeken EBA Mobil Destek Aracı Motosikletle öğrencileriyle buluşan öğretmenlerimiz çevre halkından büyük takdir görüyor.


Yorumlar (0)