banner2

banner1

banner22

Coşku zirve yaptı

Geyve’nin çocukları Hacivat&Karagöz, Aşuk ile Maşuk, Nasreddin Hoca, Hüsmen Ağa ile eğlenirken öğrenip Ateşbaz’ın nefes kesen gösterisiyle coştular. Pamuk şekeri ve allı güllü ikramı eğlenceli geceyi tatlandırdı.

Geyve 19.05.2018, 12:15
Coşku zirve yaptı
banner48

Geyve Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Ramazan Eğlenceleri’nin ilki gerçekleşti. Ramazan ayı boyunca her Cuma akşamı ilçe meydanında çocuklar eğlenceye doyacak. Belediye bu yıl etkinliklere ‘Çocukların Ramazanı’ olarak belirledi.

Geyve Belediyesi tarafından geleneklerine bağlı nesiller yetiştirmek, bazı değerleri unutturmamak için başlatılan Ramazan Eğlenceleri’nin ilki gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Çocukları eğlendirmek, eğlendirirken öğretmek konsepti ile planlanan gece de Nasreddin Hoca ve Hüsmen Aga’nın çocuklarla diyalogu kahkahaları zirve yaptırdı. Hacivat-Karagöz canlı performansına izleyenlerde eşlik edince eğlence tavan yaptı.

Ateşbaz’ın sahneye çıkmasıyla nefesler tutuldu. Metrelerce alev çıkaran usta şovmen çocukları uyarmayı ihmal etmedi. Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezleri pamuk şekeri ve allı güllü ikramı ile tatlandırılan geceye katılanlara Belediye Başkanı Murat Kaya kısa bir konuşma yaptı. Başkan Kaya programa katılanların Ramazan ayını tebrik ederek  “Çocuklarımızın geleneklerimize bağlı yetiştirmemiz lazım. Geçmişini bilen geleceğine sahip çıkan nesillerle çok daha güzel günler göreceğiz. Ramazan ayınız, geceniz mübarek olsun” dedi

Geyve Belediyesi’nin geleneksel ramazan şenlikleri her Cuma akşamı ilçe meydanında gerçekleşecek.

Yorumlar (0)