banner2

banner1

banner22

650 metrelik hat

SASKİ alternatif su kaynakları oluşturmaya yönelik olarak sürdürülen çalışmalarına devam ediyor.

Geyve 06.08.2018, 17:52
650 metrelik hat
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından alternatif su kaynakları oluşturmaya yönelik olarak sürdürülen çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda uzun yıllar ciddi susuzluk sorunlarının yaşandığı Geyve’nin Sabırlar ve Poydular Mahallelerine bol su ulaştırmak için sondaj çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmalar neticesinde saniyede 1 litre debiye sahip kaynak bulundu. Yapılan analizlerin ardından kalitesi onaylanan su, inşa edilen 650 metrelik hat ile bölgede bulunan depolara, oradan da mahallelerde yaşayan vatandaşların musluklarına ulaştırıldı. Mahallelerin muhtarları hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek SASKİ’ye teşekkür ettiler.

‘Depolarımız dolu’

Önceden köylünün kendi çabalarıyla tankerler aracılığıyla su getirdiğini söyleyen Sabırlar Mahalle Muhtarı Harun Çakır, “Ama taşıma suyla değirmen dönmüyor. Ben 45 yaşındayım. Kendimi bildim bileli mahallemizde su sıkıntısı vardı. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında hiç suyumuz kalmıyordu. Suyun geldiği dönemlerde de mahalledeki çeşmenin başında sıra oluyordu. SASKİ mahallemiz için büyük bir çalışma yaptı. Su kuyumuzu açtı ve sularımızı bağladı. Depolarımız dolu. Suyumuz güzel, temiz ve buz gibi akıyor. Yüzümüz gülüyor. En çabuk ulaştığımız ve hizmetlerinden en güzel şekilde yararlandığımız kurum SASKİ. 24 saat içinde en ufak arızaya da en büyük arızaya da yetişiyorlar” diye konuştu.

‘Oldukça memnunuz’

Mahallelerinde yer alan su kaynaklarının depremin ardından kesildiğini belirten Poydular Mahalle Muhtarı Hasan Kırım, “Tankerlerle taşıma usulü işlerimizi görmeye çalışıyorduk. Traktörlerle mahallemizin üst bölgesinde bulunan bir yerden su tedarik etmeye gidiyorduk. Sıkıntımız büyüktü. Mahallemiz için sondaj çalışması gerçekleştirildi. Çok güzel bir suya ulaşıldı ve mahallemize verildi. Oldukça memnunuz. SASKİ sıkıntılarımızı çözdü. Ekip olarak da yaşadığımız sorunlarda yanımızda yer almaya devam ediyorlar. Biz en büyük hizmeti SASKİ’den alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)