banner2

banner1

banner22

170 işçi karantinaya alındı

Geyve ilçesinde üretim yapan bir tekstil fabrikada 40'tan fazla işçinin korona testi pozitif çıktı. Korona testi pozitif çıkanlar ile temaslıların bulunduğu yaklaşık 170 işçi ücretsiz izne çıkarıldı.

Geyve 18.10.2020, 20:35 Editör: Gizem Demirsoy
170 işçi karantinaya alındı
banner48

Edinilen bilgilere göre; Geyve İlçesinde bulunan yaklaşık 300 kişinin çalıştığı bir tekstil fabrikasında 20 gündür koronavirüs belirtisi gösteren çok sayıda işçi hastanede test yaptırdı. Test yaptıran 40’tan fazla işçinin testi pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri temaslıları belirlemek için çalışma başlattı.

1.OSB'DEKİ TESİS

Geyve'de ki tesisinde 40 çalışanında koronavirüs tespit edilen fabrikanın 1.OSB'de faaliyet gösteren tesisinde de ciddi vakanın olduğu öğrenildi. Yemekhaneye girişlerde önlem alan tekstil fabrikası tek kullanımlık çatal-bıçak kullanımına geçtiği ancak işe girişte işçilerin yüz tanıma sistemi bölgesinde yoğunluğa henüz tedbir almadı. Dar alanda yüzlerce çalışan yüz tarama sistemine kendilerini tanıtmaya devam ediyor.

170 İŞÇİ ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARILDI

Koronavirüs testleri pozitif çıkan ve karantinaya alınan işçiler ile temasta bulundukları toplam 170 işçi, fabrika tarafından kademeli olarak ücretsiz izne çıkarıldı. Öte yandan işten çıkarılan işçiler işsizlik fonundan yararlanacak. Buna göre günlük 39 lira destek alacak olan işçiler bu parayla geçinemeyeceklerini ifade ederek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)